updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

EL MÉS DESTACAT de les categories masculines (25 i 26 febrer)

Repassem els partits més destacats dels equips catalans en categoria masculina. El Barça B de Divisió de Plata més líder que mai, aquesta setmana juga a casa en una bona ocasió per veure els millors jugadors de la pedrera blaugrana. A les categories per sota de Lliga Catalana, es disputa la darrera jornada de la primera fase, però en ella ja hi haurà partits amb "categoria" de fase d'ascens o de fase de descens perquè els dos equips ja estan classificats per a la mateixa fase final.

Divisió d'Honor Plata masculina

El FC Barcelona B continua intractable i després de guanyar a Aranda de Duero, manté el seu avantatge de 4 punts al front de la classificació.
Aquest cap de setmana rep l'Angel Ximenez de Puente Genil, el setè classificat, el dissabte a les 18:30 hores a la Ciutat Esportiva Joan Gamper.

Primera Estatal

Consulta la prèvia completa de la 1a Estatal clicant aquí

Segueix l'actualitat de la 1a Estatal a CATHANDBOL i comenta via twitter a #1aestatal

Lliga Catalana Masculina

El Granollers C es manté líder, però sense possibilitats de pujar, mentre La Garriga guanyant a La Roca es converteix en un ferm candidat a jugar les fases d'ascens.
La Garriga (4t)- Sant Quirze (5è), diumenge a les 13
Sant Joan Despí (7è)- Banyoles (2n), diumenge a les 12 hores

Segueix l'actualitat de la Lliga Catalana a CATHANDBOL i comenta via twitter a #lligacatalana

Darrera jornada de 1a fase a la resta de categories

A la resta de categories catalanes es disputa la darrera jornada de la primera fase, però en ella ja hi haurà partits amb "categoria" de fase d'ascens o de fase de descens perquè els dos equips ja estan classificats per a la mateixa fase final.

1a Catalana Masculina

Al grup A
Salle Bonanova (1r)- Molins (3r), dissabte 17:30 h (vàlid per fase d'ascens)
Barberà (8è)- Joventut Mataró B (7è), dissabte 18 h (válid per fase de descens)

Al grup B
Terrassa (3r)- Sabadell (1r), 18 hores (vàlid per fase d'ascens)
Sant Miquel (9è)- Esplugues B (8è), 19:30 h (vàlid per fase de descens)

Segueix l'actualitat de la 1a Catalana a CATHANDBOL i comenta via twitter a #1acath

2a Catalana Masculina

Al grup A:
Garbí (5è)- La Roca (8è), diumenge 12:15 hores

Al grup B:
Valldoreix (3r)- Cambrils (1r), diumenge 13 hores (vàlid per fase d'ascens)
Manyanet B (6è)- Alcarràs (8è), 20:30 hores (vàlid per fase de descens)

Segueix l'actualitat de la 1a Catalana a CATHANDBOL i comenta via twitter a #2acath

3a Catalana Preferent

Al grup A

Vallag (2n)- Súria (5è), 19 hores (vàlid per fase d'ascens)
Rubí (3r)- Xarxa (4t), diumenge 12:45 (vàlid per fase d'ascens)

Al grup B

Joventut Mataró C (1r)- Claret (5è), 20 hores, (vàlid per fase d'ascens)
Vic (4t)- Cardedeu B (2n), 16 hores, (vàlid per fase d'ascens)

Segueix l'actualitat de la 3a Preferent a CATHANDBOL i comenta via twitter a #3aPreferent

3a Catalana

Al grup A: Agramunt (3r)- Sant Quirze C (4t), dissabte 17:30 h
Al grup B: Sant Andreu (2n)- Tarragona (7è), diumenge 11:30 hores
Al grup C: Vilamajor (2n)- Escola Pia Granollers (3r), dissabte 18 h
Al grup D: Cardedeu C (4t)- OAR Gràcia C (2n), diumenge a les 12 hores

Segueix l'actualitat de la 3a Preferent a CATHANDBOL i comenta via twitter a #3acath

Entrevistes