updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

La Copa Catalana Femenina va avançant

Vilamajor i JH Mataró es discuteixen la classificació Arxiu (imatge d'un partit de Lliga de fa tres anys) Vilamajor i JH Mataró es discuteixen la classificació

Aquesta setmana acaben la 1a i la 2a fase i ja tindrem quatre equips classificats per als quarts de final.

Resum de la normativa

Els quarts de final (que es disputaran el 26 de maig) els jugaran:
-el Sant Quirze (que passa exempt)
-el primer classificats de cada un dels grups A, B i C de la 1a fase
-els tres equips guanyadors de la 4a fase amb encreuaments entre 2ns i 3rs classificats dels grups A, B i C de la 1a fase
-el guanyador del partit de la 3a fase que enfrontarà el 1r del grup D i el guanyador de la 2a fase

1a fase Nivell 1

Grup A

Vilamajor – JH Mataró, dissabte 16 h

Els dos equips es juguen el primer lloc i l’accés directe a quarts de final, ja que tots dos han guanyat a la Lleidatana.

Grup B

La Roca B- La Roca A, dijous 21:30 h

La Roca A serà  primer de grup si guanya i el seu B serà segon de grup si perd de menys de 16 i aleshores el Granollers Atlètic acabaria en tercer lloc.

Grup C

Ascó – Sant Vicenç, dissabte 17 h

El Sant Joan Despí ja és primer de grup. Aquests dos equips es discuteixen el 2n i 3r lloc, evidentment amb favoritisme per a les vicentines, que són de Plata.

1a fase Nivell 2

Grup D

Les Franqueses – Banyoles, diumenge 18:45 h

El guanyador del partit, o les franquesines en cas d’empat, passarà a la 2a fase on jugarà molt probablement contra Ribes per un lloc a quarts de final.

Perelló – Sant Vicenç B, diumenge 19 h

Partit sense transcendència, ja que els dos equips estan eliminats.

2a fase (equips de 1a Catalana)

Ribes – Sant Cugat, dissabte 18 h

Les ribetanes ja porten un 16-26 favorable en una  eliminatòria que és directa entre els dos equips.
A no ser que tinguin un daltabaix es classificaran per a la 3a fase on s’enfrontaran al primer del grup D, a partit únic jugant elles com a locals.

Entrevistes