updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #2aCatHFem: Duel en el cim a Les Moreres

El pavelló de Les Moreres rep el duel en el cim Foto: fb Handbol Esplugues El pavelló de Les Moreres rep el duel en el cim

Arribem a la 17a jornada i en queden només 6 per acabar la primera fase i set equips tenen molt ben encarada la classificació per a les fases d’ascens. Al grup A és on en queda una d’una de més oberta.
Però s’ha de tenir en compte que els resultats dels partits entre equips que es classifiquen són vàlids per a la 2a fase.

GRUP A

El partit de la jornada a Les Moreres:
Esplugues (2n) - Santpedor (1r), diumenge 19 h

Els dos primers, que tenen la classificació per a les fases pràcticament a la butxaca, s’enfronten en un partit important, ja que el resultat serà vàlid per a la 2a fase on els equips de cada grup només s’enfrontaran contra els quatre de l’altre grup.

L’equip local porta 10 victòries seguides i les visitants en porten 12 i són dos dels equips catalans amb millor ratxa positiva. A veure qui la pot mantenir...

A la primera volta el Santpedor es va imposar per 28-23.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Esplugues

2

30

28

14

G

G

G

G

G

Santpedor

1

30

30

20

G

G

G

G

G

BCN Sants B (7è) - Agramunt/Guissona (3r), dissabte 18 h

L’equip lleidatà, el tercer classificat, visita la pista d’un rival complicat, que la setmana passada va fer un bon partit a la pista del líder.

Pau Casals (4t) - Joventut Ripollet (11è), diumenge 10:45 h

L’equip que està en la quarta plaça de fases té un partit molt còmode contra el penúltim.

Igualada (6è) - Berga (12è), diumenge 18:30 h

També ho té fàcil un els equips que estan igualats amb el Pau Casals en la quarta plaça, ja que juga contra el cuer, que encara no ha puntuat.

Cornellà (5è)- Cerdanyola B (10è), diumenge 12 h

I el tercer en discòrdia per la quarta plaça tampoc hauria de tenir problemes per guanyar.

Sant Fost (8è) - Polinyà (9è), dissabte 18 h

Partit igualat en el qual les locals poden fer valer el factor pista.

GRUP B

Sant Esteve Palautordera (1r) - Empordà Esplais (11è), diumenge 11:15 h

El líder  té un partit fàcil contra el penúltim classificat.

Sant Andreu Barca (12è) - Coope Sant Boi B (4t), dissabte 19:30 h

També el segon classificat ha de guanyar amb comoditat a la pista del cuer per molt que sigui un derbi del Baix Llobregat.

Riudellots (6è) - Sant Quirze B (2n), diumenge 12 h

L'equip "kiri", dels quatre equips de dalt que estan a punt de materialitzar la classificació, és dels que té un rival més complicat en terres gironines.

Terrassa (3r)- Montcada (7è), dissabte 17:45 h

L’equip egarenc també és superior i ho ha demostrar a la pista per continuar sumant punts i acostar-se a la classiifcació que ja té a prop.

Martorell B (5è) - Vendrell/Tarragona (9è), divendres 21 h

Les martorellenques matemàticament podrien encara ficar-se en un dels quatre primers llocs, però les de dalt haurien de fallar molt.

Castelldefels (8è) - Tàrrega (10è), dissabte 17:30 h

L’equip del Baix Llobregat ja està sense opcions i busca el triomf davant un equip que porta cinc derrotes seguides.


Entrevistes