updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: El partit de la jornada al Salvador Gimeno

Un partit de la temporada passada al Salvador Gimeno Foto: @chsjd Un partit de la temporada passada al Salvador Gimeno

Penúltima jornada a la qual arribem amb un equip, el Vilanova del Camí, classificat per al TOP-4, després d’haver guanyat entre setmana al Garbí.

GRUPA

El partit de la jornada a Sant Joan Despí:
Sant Joan Despí B (4t) - BCN Sants (1r), diumenge 12:30 h

Les barcelonines van amb ganes de revenja després de la dura derrota patida a la primera volta a l’Espanya Industrial (24-33) i que és l’única que han patit en tot el campionat a casa.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

S.Joan Despí B

4

8

26

24

G

G

P

P

P

BCN Sants

1

10

27

26

P

G

G

P

G

Montbui (5è) - Sant Joan Despí B (4t), divendres 20:30 h

El divendres es juga aquest partit ajornat en la primera jornada, on l'equip local es juga les seves últimes opcions d'entrar al TOP-4, i volen repetir el triomf aconseguir a Sant Joan Despí a la 1a volta.

Montbui (5è)- Cardedeu (2n), diumenge 13 h

Segons que hagi passat el divendres les anoienques poden ja estar descartades i les vallesanes, que a més estaran més descansades, poden donar un pas important cap al TOP-4.

Sarrià (6è) - Tortosa (3r), ajornat per al 24 de maig 20 h

Les sarrianenques ja van tastar el triomf en aquesta fase i no posaran les coses fàcils a les tortosines.

GRUP B

Vilanova del Camí (1r)- Martorell (4t), dissabte 16 h

Les vilanovines ja estan classificades per al TOP-4 i com a primers de grup després d’haver guanyat entre setmana per un clar 29-20 al Garbí. Les martorellenques, encara que ho guanyessin tot, ho tenen molt complicat per entrar-hi.

La Garriga (5è)– Cerdanyola (2n), dissabte 19 h

Les cerdanyolenques no poden fallar a la pista d’un equip ja descartat.

Llavaneres Caldes d’Estrac (6è)- Garbí (3r), dissabte 20 h

El mateix podem dir de les garbinenques que han de guanyar al Maresme si no volen quedar despenjades.

 

Copa Federació

Es classifiquen 4 equips del grup A, 3 del B i 1 del C per als quarts de final.

GRUP A

Esplugues (4t) - Coope Sant Boi B (1r), diumenge 10:30 h

Montcada (5è) - Santpedor (3r), diumenge 11 h

Descansa Terrassa (2n)

GRUP B

Riudellots (4t) - JH Mataró B (3r), dissabte 19 h

Pau Casals (5è) - Molins (1r), dimarts 21 a les 20:45 h

Descansa Rubí (2n)

GRUP C

Cornellà (4t) - Lleida Pardinyes B (1r), diumenge 17:45 h

Sesrovires (2n) - Igualada (3r), diumenge 17:30 h

Descansa Cerdanyola B (5è)


Entrevistes