updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Resum #1aCatHFem: El Tortosa nou líder del grup A

Les tortosines camí del TOP-4 Foto: CE Tortosa Les tortosines camí del TOP-4

Després de la 7a jornada i quan en queden tres per acabar la fase, el Tortosa és el nou líder del grup A i en el B, tot i no jugar, ho és el Vilanova del Camí, que és l'únic equip imbatut.

GRUPA

El partit de la jornada a Tortosa:
Tortosa 32-25 Sant Joan Despí B

Partit igualat durant quasi tota la primera part, amb els dos equips amb defensa 6:0, però al tram final els tortosines, jugant bé amb el pivot van aconseguir obrir forat (17-14).
A la represa les locals es van mostrar molt més sòlides en defensa i en atac i van guanyar de forma còmoda, davant un equip que patia així la segona derrota de la fase.

Cardedeu 23-22 BCN Sants

Bon partit també al Vallès de gran igualtat i de gran treball defensiu per ambdues parts i que les vallesanes es van emportar mantenint així les seves esperances de poder jugar el TOP-4. Les barcelonines cauen dues posicions desfavorides pel triple empat.

Montbui 24-20 Sarrià

Les de l’Anoia van sumar dos punts que les mantenen encara amb opcions si guanyen el partit que tenen ajornat contra Sant joan Despí B. Les sarrianenques són l'únic equip de la fase d'ascens que encara no ha guanyat.

GRUP B

El partit de la jornada a Martorell:
Martorell 25-27 Cerdanyola

Les visitants se situen en segon lloc en solitari en solitari i deixen les martorellenques força tocades en el seu intent de pujar de categoria.

Llavaneres Caldes d’Estrac 21-19 La Garriga

Les maresmenques van tornar a guanyar a les garriguenques, tal com ho havien fet a la primera fase, després d'un gran final en un partit en el qual van anar quasi sempre a remolc. D'aquesta manera l'equip local sumava el seu primer triomf en aquesta fase davant d'un bon equip.

Vilanova del Camí (1r) - Garbí (2n), ajornat fins el 15 de maig

 

Copa Federació

Es classifiquen els 4 primers del grup A, els tres primers del B i el primer del C.

GRUP A

Classificació: Coope Sant Boi B 8, Esplugues 7, Terrassa 6, Santpedor 5, Montcada 0.

Esplugues 18-26 Terrassa

Coope Sant Boi B 19-16 Santpedor

Descansa Montcada (5è)

GRUP B

Classificació: Molins 8, Riudellots 7, JH Mataró B 6, Rubí 5, Pau Casals 0.

Molins 27-20 Rubí

Pau Casals 23-30 Riudellots

Descansa JH Mataró B (1r)

GRUP C

Classificació: Lleida Pardinyes B 12, Sesrovires 8, Cornellà 4, Igualada 2, Cerdanyola B 0.

Cornellà 26-20 Cerdanyola B

Lleida Pardinyes B 25-15 Igualada

Descansa Sesrovires (2n)


Entrevistes