updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: El millor partit a Vilanova del Camí

El pavelló de Vilanova del Camí acull el partit més interessant Foto: vilanovainformació.cat El pavelló de Vilanova del Camí acull el partit més interessant

Tercera jornada de les fases d’ascens i de la Copa, en la qual s’han d’anar aclarint posicions.

1a Catalana Fase d’ascens

GRUP B

El partit de la jornada a Vilanova del Camí:
Vilanova del Camí (1r) - Cerdanyola (2n), dissabte 16 h

És el gran duel de la jornada entre dos equips que han guanyat els dos primers partits. Les locals, que havien estat a Lliga molt de temps volen tornar-hi i han començat amb força amb dues espectaculars victòries fora de casa. Les cerdanyolenques joves i amb ambició han tingut dues victòries ajustades.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits (incloent 1a fase)

Vilanova del Camí

1

4

28

16

P

G

G

G

G

Cerdanyola

2

4

26

24

G

G

G

G

G

Llavaneres Caldes d’Estrac (5è) - Martorell (3r), diumenge 18:30 h

L’equip martorellenc, amb aspiracions d’ascens, ve de perdre a Cerdanyola i no pot tornar a fer-ho davant un equip que li va prendre el primer punt a la 1a fase.

La Garriga (4t) - Garbí (6è), dissabte 21 h

L’equip vallesà sembla favorit davant un equip que encara no ha puntuat.

GRUPA

El partit de la jornada a Tortosa:
Tortosa (3r) - Cardedeu (4t), diumenge 17 h

Tots dos equips són favorits per pujar a Lliga, on ja havien estat, però les tortosines venen de caure a Sant Joan Despí i les vallesanes a la pista del BCN Sants.

A la 1a fase a Tortosa la victòria va ser per a l’equip local per 22-20.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Tortosa

3

2

22

25

G

G

G

G

P

Cardedeu

4

2

33

31

G

G

P

G

P

Montbui (5è) - BCN Sants (2n), dissabte 16:30 h

A la 1a fase també es van trobar aquests dos equips i el resultat va ser d’empat a 22 gols. Les de l’Anoia venen de treure un gran empat a Sarrià i volen sumar la primera victòria.

Sant Joan Despí B (1r) - Sarrià (6è), dissabte 16 h

L’equip local ha guanyat l’únic partit que ha jugat i repeteix a casa davant d’un equip sarrianenc que busca la primera victòria.

 

3a fase: Play-off per entrar a 1a Catalana

Ribes (1r) - Sant Cugat (2n), diumenge 11:45 h

Els dos primers classificats es troben en un bon partit, on el factor pista pot decantar-lo cap a les de casa.

Ascó B (3r) - Agramunt (4t), diumenge 17 h

Cap dels dos equips ha puntuat i el que perdi quedarà pràcticament descartat de la possibilitat d’assolir un dels dos primers llocs.

Copa Federació

GRUP A

Esplugues (4t)– Santpedor (1r), diumenge 18:45 h

Montcada (5è)– Terrassa (2n), diumenge 11 h

Descansa Coope Sant Boi B (3r)

GRUP B

JH Mataró B (3r)– Molins (1r), dissabte 21 h

Bon partit a Mataró entre dos equips joves i amb moltes possibilitats.

Pau Casals (5è)– Rubí (4t), ajornat fins 9 de maig

Descansa Riudellots (2n)

GRUP C

Cornellà (3r)– Igualada (4t), diumenge 13:30 h

Sesrovires (2n)- Cerdanyola B (5è), dissabte 21 h

Descansa Lleida Pardinyes B (1r)


Entrevistes