updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Resum #1aCatHFem: La UE Sarrià s'afegeix als ja classificats

L'equip de la UE Sarrià després del partit de Tarragona @uesarria77 L'equip de la UE Sarrià després del partit de Tarragona

En la 14a jornada un equip més, la UE Sarrià, s'ha afegit als que ja estaven classificats per a les fases d'ascens: BCN Sants, Vilanova del Camí, Martorell i Cerdanyola.

GRUP D

Tarragona 20-27 Sarrià

L'equip sarrianenc va guanyar a Tarragona i va obtenir així la classificació matemàtica per a les fases d'ascens.

Coope Sant Boi B 28-35 Ribes

Les ribetanes van guanyar un partit complicat que els permet mantenir opcions del tercer lloc i quasi els assegura el quart.

Cerdanyola Verd 44-16 Cerdanyola Negre

El líder va superar amb facilitat el seu “germà petit”.

Pau Casals 22-24 Garbí

El que es preveia que seria el partit més igualat d’aquest grup ho va ser i en ell l'equip sabadellenc va lluitar fins al final per tombar un dels equips que són favorits per jugar les fases d'ascens.

Descansa Martorell B (8è)

GRUP B

El partit de la jornada a Tortosa:
Tortosa 30-27 Sant Joan Despí B

L’equip tortosí, amb la seva tercera victòria consecutiva, va trencar la ratxa de les santjoanenques, que portaven 7 victòries seguides. El Tortosa se situa en tercer lloc desplaçant el seu rival dels llocs de fases d'ascens.

Cardedeu 33-21 Terrassa

El líder va fer un gran partit i no va donar opció a l'equip egarenc que es queda a tres punts del quart lloc i a quatre del tercer. Però les cardedeuenques hauran de lluitar fins al final en el grup més igualat.

Lleida Pardinyes B 27-17 JH Mataró B

L'equip lleidatà va guanyar clarament i supera el seu rival a la classificació però lluny dels llocs d'honor.

Sant Cugat 26-13 Cornellà

Les santcugatenques no van tenir problemes per superar el cuer i continuen en el segon lloc, a l'espera de partits més complicats.

Rubí 23-17 Santpedor

L'equip rubinenc va obtenir un triomf que li serveix per superar el seu rival, però quedant lluny de la possibilitat d'arribar als llocs "de premi".

GRUP A

BCN Sants 21-19 Vilanova Camí

Bon partit entre els dos millors equips del grup, que ja estan classificats, i en el qual les barcelonines van aconseguir mantenir-se imbatudes i amb tots els partits guanyats.

L'equip barceloní, que va fer la presentació el divendres, va presentar la seva samarreta personalitzada i en l'acte de presentació van llegir aquest escrit que teniu a sota.

Igualada 8-20 Montbui

L’equip montbuienc va guanyar i quasi certifica la classificació per a les fases, però matemàticament encara li falta un punt... o que el perdi el Montcada.

Descansen Montcada (5è), Ascó B (4t), Polinyà (6è)

GRUP C

Agramunt 26-19 Guissona

El derbi lleidatà el va guanyar l'equip favorit, que es situa en tercer lloc aprofitant l'ajornament del partit del Molins.

Esplugues 25-23 Sesrovires

Un altre derbi que com es preveia va ser igualat i manté les esperances de les espluguines  i deixa quasi sense opcions a les sesrovirenques.

Molins (3r) - Llavaneres (5è), ajornat per al dissabte 9 de febrer

Riudellots (7è)- La Garriga (2n), ajornat per al 24 de febrer

Descansa Martorell (1r)


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes