updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: El més destacat a Sabadell, Ascó, Rubí i Esplugues

El Pau Casals intentarà plantar cara a un dels favorits Arxiu El Pau Casals intentarà plantar cara a un dels favorits

12a jornada a la qual s’ha arribat amb Vilanova del Camí, Cardedeu, Martorell i Cerdanyola al davant dels seus grups, però amb un únic equip que ho ha guanyat tot que és el BCN Sants, però que ha jugat dos partits menys i per això no és líder.

GRUP D

El partit de la jornada a Sabadell:
Pau Casals (5è) - Sarrià (2n), diumenge 12:30 h

Les sabadellenques que han guanyat cinc partits seguits intentaran posar, amb la seva bona defensa, les coses difícils a les segones classificades. El Sarrià ja porta 8 partits sense perdre, en els quals només han cedit un empat davant el Garbí, i un triomf aquí i una derrota del Ribes quasi els asseguraria ja les fases.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Pau Casals

5

12

21

21

G

G

G

G

G

Sarrià

2

17

31

17

G

G

E

G

G

Cerdanyola Verd (1r) - Ribes (4t), diumenge 11 h

El líder haurà de treballar dur per superar el bon equip ribetà.

Cerdanyola Negre (9è) - Garbí (3r), dissabte 16 h

Les garbinenques ho tenen fàcil.

Coope Sant Boi B (6è) - Martorell B (8è), dissabte 16 h

L’equip local sembla que hauria de guanyar amb comoditat

Descansa Tarragona (7è)

GRUP A

Ascó B (4t) - Montbui (3r), diumenge 18:30 h

Bon partit entre els dos equips que lluiten per la tercera plaça. A la primera volta la victòria anoienca va ser clara (36-18) i a més porten dos punts d’avantatge. O sigui que sembla que podran conservar el tercer lloc.

BCN Sants (2n) - Polinyà (6è), dissabte 18 h

Les barcelonines, que són l’únic equip que no ha cedit cap punt, es poden fer altra vegada amb el lideratge, ja que el Vilanova del Camí descansa.

Igualada (7è) - Montcada (5è), diumenge 12 h

Partit igualat entre dos equips que han quedat una mica despenjats, però que encara poden aspirar al quart lloc, que també té premi.

Vilanova Camí (1r)

GRUP B

Rubí (6è) - Sant Joan Despí B (3r), diumenge 10 h

Potser és el partit més destacat del grup on l’equip que ostenta la 3a plaça de fases visita un equip veterà però que està donant un gran rendiment, sobretot a la seva pista, i que encara té opcions d’entrar en el 3r lloc.

Santpedor (7è) - Terrassa (5è), dissabte 19:30 h

Partit previsiblement igualat també entre dos equips separats per només tres punts i que encara tenen opcions.

Cardedeu (1r) - Cornellà (10è), dissabte 17:30 h

El líder ho té fàcil davant el cuer

Sant Cugat (2n) - JH Mataró B (8è), dissabte 20:45 h

El segon classificat també hauria de superar l’obstacle de l’equip mataroní, tot i que no ho tindran tan fàcil com el líder.

Tortosa (4t) - Lleida Pardinyes B (9è), dissabte 19:30 h

Les tortosines han de trencar la seva mala ratxa en la qual han encadenat tres derrotes seguides.

GRUP C

Esplugues (6è) - Martorell (1r), diumenge 10:45 h

Derbi del Baix Llobregat on un dels dos equips que queden imbatuts a la categoria té una dura prova a la pista del jove equip espluguí que, si perd, quedarà quasi sense opcions.

Sesrovires (8è) - Molins (3r), dissabte 20:30 h

Un altre bon derbi del Baix Llobregat entre un equip que ha anat a més i que intentarà donar la sorpresa davant el tercer classificat.

Llavaneres Caldes d’Estrac (5è) - La Garriga (2n), diumenge 18:30 h

Les maresmenques es juguen bona part de les seves opcions d’entrar a fases davant del segon classificat.

Riudellots (7è) - Guissona (9è), diumenge 11:30 h

Partit de clar color gironí.

Descansa Agramunt (4t)


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes