updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: Bons partits a Molins, Montbui, Cardedeu i Palafrugell

Imatge de l'últim partit jugat pel Molins a casa contra Agramunt Foto: cemolinsderei.cat Imatge de l'últim partit jugat pel Molins a casa contra Agramunt

Comença la segona volta de la primera fase, a la recerca dels tres equips de cada grup que jugaran la fase d’ascens i dels quarts classificats que disputaran “play-off” per accedir a la nova 1a Catalana.

GRUP C

El partit de la jornada a Molins de Rei:
Molins (3r) - Martorell (1r), dissabte 19:15 h

Les martorellenques que van perdre el primer punt a la pista del Llavaneres aniran advertides a la pista molinenca, on les espera el tercer classificat, un equip en franca progressió i que vol tombar el líder, que, per la seva part, voldrà conservar la imbatibilitat.

Les martorellenques van guanyar a la primera volta per 36-28.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Molins de Rei

3

10

26

25

P

P

G

G

G

Martorell

1

15

27

19

G

G

G

G

E

La Garriga (2n) - Sesrovires (8è), diumenge 13 h

L’equip local és favorit clar.

Llavaneres (6è) - Guissona (9è), dissabte 17:30 h

En aquest partit també sembla que les locals, que van empatar amb el líder, s’han d’imposar sense problemes.

Riudellots (7è) - Agramunt (5è), diumenge 12 h

Un altre partit igualat on les locals que estan un punt per sota volen capgirar la situació.

Descansa Esplugues (4t)

GRUP A

El partit de la jornada a Santa Margarida de Montbui:
Montbui (3r) - Vilanova Camí (2n), diumenge 17 h

El partit més destacat del grup entre dos dels clars favorits a jugar fases d’ascens. A la 1a volta les vilanovines van imposar-se per 27-21.

Ascó B (5è) - Montcada (4t), diumenge 17:30 h

Bon partit entre els dos equips que es discuteixen la quarta plaça, que també té premi.

Descansen BCN Sants (1r), Polinyà (6è) i Igualada (7è)

GRUP B

El partit de la jornada a Cardedeu:
Cardedeu (1r) - Sant Cugat (3r), diumenge 17 h

El partit més destacat d’aquest grup on les locals volen mantenir el primer lloc i donar un pas més cap a les fases, superant un equip que les va guanyar en el primer partit de lliga per 27-26 en la que ha estat l’únic derrota cardedeuenca en tot el campionat.

Terrassa (5è) - Sant Joan Despí B (4t), diumenge 19:30 h

Un altre bon partit entre dos equips que aspiren a entrar en els llocs de fases i si podrien posar si el Sant Cugat perd.

Tortosa (2n) - JH Mataró B (8è), dissabte 20:30 h

Les tortosines que serien líders guanyant els dos partits que tenen endarrerits no es poden adormir davant un jove equip mataroní en progressió.

Rubí (7è) - Lleida Pardinyes B (9è), divendres 21 h

El veterà equip local vol imposar la seva experiència davant el jove equip lleidatà

Santpedor (6è) - Cornellà (10è), diumenge 11:45 h

L’equip del Bages és favorit tot i que l’equip cornellenc va a més.

GRUP D

El partit de la jornada a Palafrugell:
Garbí (3r) - Ribes (4t), dissabte 17:30 h

El partit d’aquest grup es juga a Palafrugell. A la primera volta les garbinenques es van imposar per 19-21 i si guanyen ara obriran un forat ja quasi decisiu per tal d’obtenir el tercer lloc com a mínim.

Cerdanyola Verd (1r) - Martorell B (8è), diumenge 17:30 h

El líder no ha de tenir cap problema per guanyar.

Cerdanyola Negre (9è) - Sarrià (2n), diumenge 16 h

Les sarrianenques tampoc han de patir per superar el cuer.

Pau Casals (5è) - Tarragona (7è), diumenge 12:30 h

Les sabadellenques estan treballant bé i podrien atrapar el Ribes en el quart lloc si les ribetanes perden.

Descansa Coope Sant Boi B (6è)


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes