updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia de la 13a jornada i Classificacions de #1aCatHFem

Bona temporada del Gironès-Sarrià al Grup E Foto: UE Sarrià Bona temporada del Gironès-Sarrià al Grup E

Arriba aquest cap de setmana la tretzena jornada d'aquesta 1a Catalana femenina 2013-14, de la que en repassem els partits més destacats i també les classificacions dels seus cincs grups. En alguns grups els equips de Fase d'ascens ja s'estan definint mentre que en d'altres la lluita serà molt interessant fins el final. Cal anotar que fan fase d'ascens els dos primers de cada grup i els dos millors tercers dels grups C, D i E –els més nombrosos–, en total 12 equips.

Grup A

Els dos classificats per a la fase final ja estan decidits: Igualada i Alcarràs.

Aquesta setmana el líder, l'Igualada, rep el Cervera cuer a les 12:30 h.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
CLUB HANDBOL IGUALADA 12 11 0 1 339 182 157 22
C.H. ALCARRAS 12 10 0 2 263 180 83 20
HANDBOL SANTPEDOR 11 4 0 7 184 191 -7 8
TORRÓ D'AGRAMUNT C.H.A. 11 4 0 7 224 230 -6 8
CONCORDIA, SENIOR FEMENI 10 4 0 6 164 189 -25 8
CLUB HANDBOL FEMENÍ CERVERA 10 0 0 10 74 276 -202 0

Grup B

En aquest grup també Perelló i Tarragona ja tenen la fase a la mà. El líder rep el Vendrell a les 19 h.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
HC PERELLÓ 10 9 1 0 269 188 81 19
TARRAGONA HANDBOL CLUB 10 6 2 2 218 194 24 14
CE TORTOSA 9 3 1 5 210 234 -24 7
CEH VENDRELL 8 2 2 4 169 166 3 6
CLUB HANDBOL CAMBRILS 9 0 0 9 138 222 -84 0

Grup C

Gavà B (3r)- Sant Joan Despí (1r), 21 h.
L'equip local necessita un punt per acabar d'assegurar l'accés a les fases.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
HANDBOL SANT JOAN DESPI 10 10 0 0 300 196 104 20
HANDBOL COOPERATIVA SANT BOI 11 8 1 2 263 164 99 17
HANDBOL GAVÀ (B) 10 8 0 2 254 186 68 16
BLANQUES I BLAVES BM. GRANOLLERS 10 4 1 5 234 210 24 9
CLUB ESPORTIU MOLINS DE REI (B) 10 3 0 7 187 275 -88 6
HANDBOL SANT QUIRZE (A) 10 2 0 8 219 245 -26 4
CEH BCN SANTS UBAE 11 0 0 11 135 316 -181 0

Grup D

OAR Gràcia B (2n)- Cerdanyola (5è), 9 h.
Les locals poden també assegurar la presència a la fase final.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
SALLE MONTCADA ISTE 11 10 1 0 310 131 179 21
OAR GRACIA SABADELL (B) 10 7 1 2 238 160 78 15
HANDBOL SANT CUGAT 9 7 0 2 239 136 103 14
HANDBOL SANT QUIRZE B 10 5 0 5 188 164 24 10
H PROCER CERDANYOLA 10 2 0 8 112 231 -119 4
JOVENTUT HANDBOL LA LLAGOSTA 10 2 0 8 102 229 -127 4
HANDBOL TERRASSA 10 1 0 9 99 237 -138 2

Grup E

Gironés UE Sarrià (2n)- Banyoles (6è), 12 h.
Les banyolines van tombar el líder la setmana passada, però les de Sarrià necessiten el triomf per entrar com a segones… o primeres de grup. Un derbi per tant molt interessant.

Canovelles (1r)- Sant Esteve Palautordera (4t), 20:30 h.
El líder descansarà l'última jornada i necessita guanyar.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
CH.CANOVELLES 11 7 1 3 263 213 50 15
CENTRE DE VISITANTS DEL GIRONÈS U. E. SARRIÀ 10 7 1 2 227 191 36 15
HANDBOL CARDEDEU 11 7 0 4 235 216 19 14
CH SANT ESTEVE PALAUTORDERA 10 5 1 4 215 218 -3 11
H. PALAUTORDERA-SALICRÚ 10 5 1 4 215 225 -10 11
HANDBOL BANYOLES 9 2 0 7 176 211 -35 4
CH LLAVANERES MARESME 9 0 0 9 181 238 -57 0

Envieu cròniques i comentaris a gol@cathandbol.cat

Entrevistes