updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia de la 12a jornada de #1aCatHFem

L'Igualada visita Alcarràs amb el liderat en joc Foto: Arxiu L'Igualada visita Alcarràs amb el liderat en joc

Arriba aquest cap de setmana la dotzena jornada d'aquesta 1a Catalana femenina 2013-14, de la que en repassem els partits més destacats i també les classificacions dels seus cincs grups. En alguns grups els equips de Fase d'ascens ja s'estan definint mentre que en d'altres la lluita serà molt interessant fins el final. Cal anotar que fan fase d'ascens els dos primers de cada grup i els dos millors tercers dels grups C, D i E –els més nombrosos–, en total 12 equips.

Grup A

Els dos classificats per a la fase final ja estan decidits: Igualada i Alcarràs. Aquesta setmana s'enfronten a la localitat lleidatana a les 18 h.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
CLUB HANDBOL IGUALADA 11 10 0 1 318 164 154 20
C.H. ALCARRAS 11 10 0 1 245 159 86 20
HANDBOL SANTPEDOR 11 4 0 7 184 191 -7 8
TORRÓ D'AGRAMUNT C.H.A. 11 4 0 7 224 230 -6 8
CONCORDIA, SENIOR FEMENI 10 4 0 6 164 189 -25 8
CLUB HANDBOL FEMENÍ CERVERA 10 0 0 10 74 276 -202 0

Grup B

En aquest grup també Perelló i Tarragona ja tenen quasi la fase a la mà, i també s'enfronten al camp del segon a les 19 hores.

NomPJPGPEPPGFGCDIFFSANCPUNTS
HC PERELLÓ 9 8 1 0 240 167 73 0 17
TARRAGONA HANDBOL CLUB 9 6 2 1 197 165 32 0 14
CE TORTOSA 9 3 1 5 210 234 -24 0 7
CEH VENDRELL 7 1 2 4 146 160 -14 0 4
CLUB HANDBOL CAMBRILS 8 0 0 8 132 199 -67 0 0

Grup C

En aquest grup tres equips tenen aspiracions i possiblement entrin els tres, el tercer com un dels dos millors tercers.

Aquest cap de setmana:
Sant Joan Despí (1r)- Molins B (5è), 19:30 h
Cooperativa Sant Boi (2n)- Gavà B (3r), 21 h

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
HANDBOL SANT JOAN DESPI 9 9 0 0 267 184 83 18
HANDBOL GAVÀ (B) 9 8 0 1 244 159 85 16
HANDBOL COOPERATIVA SANT BOI 10 7 1 2 236 154 82 15
BLANQUES I BLAVES BM. GRANOLLERS 9 3 1 5 208 197 11 7
CLUB ESPORTIU MOLINS DE REI (B) 9 3 0 6 175 242 -67 6
HANDBOL SANT QUIRZE (A) 10 2 0 8 219 245 -26 4
CEH BCN SANTS UBAE 10 0 0 10 122 290 -168 0

Grup D

El partit més interessant és Sant Cugat (3r) - OAR Gràcia B (2n), 20 h.

El líder Salle Montcada rep el Joventut La Llagosta a les 12:30 h.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
SALLE MONTCADA ISTE 10 9 1 0 276 125 151 19
OAR GRACIA SABADELL (B) 9 7 1 1 215 136 79 15
HANDBOL SANT CUGAT 8 6 0 2 215 113 102 12
HANDBOL SANT QUIRZE B 9 4 0 5 164 156 8 8
H PROCER CERDANYOLA 9 2 0 7 104 207 -103 4
JOVENTUT HANDBOL LA LLAGOSTA 9 2 0 7 96 195 -99 4
HANDBOL TERRASSA 10 1 0 9 99 237 -138 2

Grup E

El líder no ho va tenir fàcil davant el cuer el Llavaneres i aquesta setmana juga a Banyoles a les 19 hores.

En el grup més igualat, quatre equips més aspiren a entrar a fases.
Aquesta setmana Cardedeu (3r)- Palautordera (4t), 12 hores.

NomPJPGPEPPGFGCDIFPUNTS
CH.CANOVELLES 10 7 1 2 245 193 52 15
CENTRE DE VISITANTS DEL GIRONÈS U. E. SARRIÀ 9 6 1 2 199 180 19 13
HANDBOL CARDEDEU 10 6 0 4 213 203 10 12
H. PALAUTORDERA-SALICRÚ 9 5 1 3 202 203 -1 11
CH SANT ESTEVE PALAUTORDERA 10 5 1 4 215 218 -3 11
HANDBOL BANYOLES 8 1 0 7 156 193 -37 2
CLUB HANDBOL LLAVANERES MARESME 8 0 0 8 170 210 -40 0

Envieu cròniques i comentaris a gol@cathandbol.cat

Entrevistes