updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Arrenca la 1a Catalana Femenina amb 32 equips

Aquest cap de setmana comença la 1a Catalana femenina 2013-14 amb 32 equips. Una xifra que no està gens malament, ja que significa que numèricament hi ha quatre equips més que la temporada passada que es va disputar amb 28 equips.

En realitat, però, l'augment és superior, ja que degut als ascensos d'equips a la nova Divisió de Plata, no va baixar cap equip de Lliga Catalana a 1a Catalana, i en canvi sí que en van pujar dos (Granollers Atlètic i Handbol Sant Vicenç). Sí que és cert que podríem dir que La Salle Montcada ha baixat de categoria, però ha estat pel fet d'haver intercanviat la plaça amb el Castelldefels B. Per tant l'augment total d'equips femenins a Catalunya aquesta temporada seria de 6 equips.

Els que s'estrenen

Mirant equip per equip, en total veiem que hi ha vuit equips nous, ja siguin equips de nova creació, per evolució dels equips de base o que recuperen el seu sènior femení:

- L'Handbol Igualada (www.handboligualada.com)
- El Club Handbol Llavaneres Maresme (www.chllavaneres.cat)
-
El Concòrdia d'Andorra (www.fahandbol.com/clubs/handbol-club-concordia)
- El CEH Vendrell (equipshandbolvendrell.wordpress.com)
- El BCN Sants (www.bcnsants.net)
- El Joventut Handbol La Llagosta (www.joventuthandbollallagosta.com)
- L'Handbol Terrassa
(www.handbolterrassa.com)
- L'Handbol Sant Quirze B
(www.handbolsantquirze.cat)

Per contra, respecte a la temporada passada desapareixen, esperem que de manera temporal, Montbui i CH Valldoreix.

El campionat de 1a Catalana

Aquesta primera fase es distribueixen en 5 grups de diferent nombre d'equips cadascun amb una distribució de proximitat geogràfica. A la primera jornada hi haurà aquests partits:

GRUP A

6 EQUIPS - Zona Central

Santpedor - Alcarràs (18 hores)
Cervera - Concòrdia (11 hores diumenge)
Igualada - Agramunt (13 hores, diumenge)

GRUP B

5 EQUIPS - Tarragonès

El Perelló - CE Tortosa (20 hores)
Cambrils - Tarragona (17:15 hores)
Descansa el CEH Vendrell

GRUP C

7 EQUIPS - Zona Barcelonès

BCN Sants - Molins B (18 hores)
Sant Quirze - Gavà B (17:30 h)
Blanc-i-Blaves Granollers - Sant Boi (12:15 hores, diumenge)
Descansa Sant Joan Despí

GRUP D

7 EQUIPS - Zona Barcelonès

Sant Quirze - OAR Gràcia B (21 hores)
Terrassa - Joventut La Llagosta (19:45 h)
Cerdanyola - Salle Montcada (16 hores)
Descansa Sant Cugat

GRUP E

7 EQUIPS - Zona Vallès/Maresme + Gironès

Canovelles - UE Sarrià (17:30 h)
Sant Esteve Palautordera - CH Palautordera (16:15 h)
Banyoles - Cardedeu (20:15 h)
Descansa CH Llavaneres Maresme

Entrevistes