updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: Jornada de transició per acabar la primera volta

Els partits més destacats seran al Vallès Occidental, a  Ripollet i Barberà Fotos: pictmeister_official i @bmbarberaoficial Els partits més destacats seran al Vallès Occidental, a Ripollet i Barberà

Arribem al final de la 1a volta, com a 2a i 3a, en aquest cas amb una jornada que no ofereix cap partit entre els equips de la zona alta. La Salle Bonanova Júnior com ja és campió d’hivern del grup A i hi ha lluita encara en el grup B entre Vic i Castellbisbal, per veure qui guanya aquest títol honorífic. 

En els partits figuren en verd els equips que estan en posició d'ascens directe.

GRUP B

El partit de la jornada al Joan Creus:
Joventut Ripollet (7è) - OAR Gràcia C (5è), diumenge 10 h

Destaquem aquest partit en el qual s’enfronten dos aspirants a l’ascens... que han d’esperar ensopegades dels de dalt per poder accedir a un dels tres primers llocs.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Jov. Ripollet

7

15

26

24

G

P

G

P

G

OAR Gràcia C

5

16

30

27

G

G

G

G

P

Montcada C (11è) - Vic (1r), diumenge 17 h

El líder és l’únic equip de la zona d’ascens que juga fora de casa però ho fa a la pista d’un equip, en teoria, inferior, que porta sis derrotes seguides, i per tant els osonencs són favorits per tancar la primera volta al capdavant de la classificació.

Castellbisbal (2n) - Cerdanyola C (9è), dissabte 16:15 h

L’equip local busca la vuitena victòria consecutives davant un equip que ve de sumar dos triomfs seguits.

Cardedeu B (3r) - Gavà C (14è), dissabte 17:30 h

Partit fàcil per al tercer classificat que rep el cuer.

Agramunt/Guissona (12è) - Sant Andreu Barca/El Papiol B (13è), diumenge 17:30 h

Partit entre els dos equips de nom més llarg i que estan lluny de la zona alta.

Castelldefels B (4t) - Les Franqueses B (10è), dissabte 19:15 h

L’equip local està a només dos punts de la zona d’ascens i no pot fallar a casa seva.

Berga B (8è) - Sant Andreu (6è), dissabte 17:14 h

L’equip andreuenc va veure trencada la seva bona ratxa i va a retrobar-se amb el triomf per mantenir-se amb opcions d’ascens.

 

GRUP A

El partit de la jornada a Barberà del Vallès:
Barberà B (8è) - Sant Llorenç/Sant Feliu B (2n), dissabte 20:45 h

L’equip local intentarà complicar les coses a un equip que està en zona d’ascens. La diferència entre els dos equips és clara, amb 10 punts de diferència i 8 gols marcats més per l'equip visitant de mitjana, però el factor pista pot igualar les coses.

Bonanova Júnior (1r) - Vilanova (9è), dissabte 10 h

El líder busca la sisena victòria seguida per mantenir el ple de punts a la seva pista.

Laietà Argentona (3r) - BCN Sants B (12è), diumenge 18:30 h

El tercer classificat en zona d’ascens no pot fallar a casa seva després d’haver-hi patit dues derrotes abans de Nadal.

Canovelles B (4t) - Sant Climent (13è), diumenge 17 h

El quart aspirant a l’ascens té un partit fàcil davant un equip que ha rebut forts correctius a pista contrària.

La Garriga B (10è) - Sant Joan Despí C (5è), dissabte 19:45 h

Els vallesans volen trencar una ratxa negativa de quatre derrotes seguides.

Empordà Esplais (14è) - Claret (6è), diumenge 17 h

L’equip barceloní, el menys golejat del grup, busca la quarta victòria seguida a la pista del cuer, que porta 10 derrotes seguides.

Fornells B (11è) - Aula B (7è), dissabte 17:30 h

Un altre equip barceloní que visita terres gironines però que possiblement tingui més dificultats per tornar amb els dos punts.

Entrevistes