updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: El focus d'interès a Argentona i Castellbisbal

A Argentona i Castellbisbal Fotos: Handbol Laietà i Handbol Castellbisbal A Argentona i Castellbisbal

Sisena jornada a la qual s’arriba amb tres equips imbatuts, dos al grup A (Laietà Argentona i Bonanova Júnior) i dos al grup B (Cardedeu B i Vic).

GRUP A

El partit de la jornada a Argentona:
Laietà Argentona (1r)- Canovelles B (4t), diumenge 19 h

Bon partit entre l’equip menys golejat i el més golejador. Els locals ho han guanyat tot i volen obrir forat respecte un rival directe.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Laietà

1

10

28

20

G

G

G

G

G

Canovelles

4

8

34

26

G

P

G

G

G

Bonanova Júnior (2n)- Barberà B (10è), dissabte 18 h

Els barcelonins ho han guanyat tot i també haurien de mantenir la seva bona ratxa.

Vilanova (11è) - Sant Climent (14è), diumenge 18 h

L’equip vilanoví, la temporada passada a 3a, hauria de sumar el segon triomf davant el cuer.

La Garriga B (7è) - Fornells B (5è), diumenge 12:30 h

Partit igualat entre dos equips que volen enganxar-se a la lluita per les tres places d’ascens.

Aula B (8è) - BCN Sants B (13è), diumenge 19 h

Derbi barceloní on l’equip àulic, amb més experiència a la categoria és favorit.

Empordà Esplais (12è)- Sant Llorenç/Sant Feliu B (3r), diumenge 17 h

Els visitants acaben de perdre la imbatibilitat i volen retrobar-se amb el triomf a la pista d’un equip de la part baixa, però que pot ser perillós a casa seva.

Sant Joan Despí C (6è)- Claret (9è), dissabte 16 h

L’equip santjoanenc busquen la quarta victòria seguida davant el segon equip menys golejat.

GRUP B

El partit de la jornada a Castellbisbal:
Castellbisbal (7è) - Berga B (3r), diumenge 17 h

L’equip local va fer un molt bon partit a la pista del líder i rep un equip situat en zona d’ascens al qual pot atrapar a punts en cas de victòria.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Castellbisbal

7

6

26

26

P

G

G

G

P

Berga B

3

8

25

24

G

G

P

G

G

Montcada C (8è) - Sant Andreu Barca Papiol B (11è), diumenge 12:30 h

L’equip montcadenc vol retrobar-se amb el triomf després de dues derrotes, davant un equip que arriba amb moral després del seu primer triomf.

OAR Gràcia C (5è) - Sant Andreu (9è), diumenge 16 h

Un partit atractiu entre dos equips que volen estar a la part alta.

Castelldefels B (4t)- Agramunt/Guissona (13è), dissabte 19 h

L’equip local, nou a la categoria, s’ha mostrat molt millor que els lleidatans que encara no han puntuat.

Les Franqueses B (10è)- Gavà C (14è), diumenge 10 h

L’equip franquesí busca el segon triomf davant un equip que està a zero.

Cerdanyola B (12è)- Vic (2n), diumenge 9:30 h

L’equip osonenc acaba de cedir el primer punt i haurà de passar una prova complicada a Guiera.

Joventut Ripollet (6è)- Cardedeu B (1r), diumenge 10:30 h

El líder tampoc ho tindrà fàcil en la complicada pista ripolletenca, però allà hi va guanyar el Vic i també ho haurien de fer ells.

Entrevistes