updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: El més destacat a Cardedeu

Al pavelló de Cardedeu s'enfronten els dos primers del grup B Fotos: arxiu Al pavelló de Cardedeu s'enfronten els dos primers del grup B

Cinquena jornada a la qual arribem amb 5 equips imbatuts i ben posicionats com a favorits per a l’ascens directe.

GRUP B

El partit de la jornada a Cardedeu:
Cardedeu B 1r - Castellbisbal 3r, diumenge 17:30 h

Un dels equips encara imbatuts rep l’equip revelació del grup B que ho està fent molt millor que la temporada passada, quan va arrencar en la categoria. L’equip local és el més golejador i el menys golejat amb diferència (34 gols marcats per 22 encaixats) i l’equip visitant ho tindrà complicat per sorprendre’l.

Vic 2n - OAR Gràcia C 5è, dissabte 19 h

Bon partit també a la pista de l’altre equip imbatut que rep un rival que només n’ha perdut un i que, amb un bon atac (31 gols per partit) sembla que va a més.

Berga B 4t - Montcada C 8è, dissabte 19 h

El B dels berguedans ho està fent molt bé en el seu debut i ara han de confirmar la seva bona marxa davant un equip més consolidat, però que està per sota a la classificació.

Agramunt/Guissona 13è - Joventut Ripollet 9è, diumenge 19 h

L’equip lleidatà encara està a zero i busca amb ganes el primer triomf.

Gavà C 14è - Castelldefels B 6è, diumenge 18:30 h

També els gavanencs busquen sumar per primera vegada en el derbi del Baix Llobregat.

Sant Andreu Barca Papiol B 12è - Cerdanyola B 11è, dissabte 18 h

Un altre partit on l’equip local, debutant a la categoria, busca el primer triomf, però es trobarà al davant un equip amb una mica més d’experiència.

Sant Andreu 7è - Les Franqueses B 10è, ajornat fins 15 gener

 

GRUP A

Sant Llorenç/Sant Feliu B 1r - Sant Joan Despí C 8è, diumenge 17 h

El líder, que no ha cedit cap punt, juga a casa i vol mantenir la seva marxa. Però que vagi en compte perquè els visitants porten dues victòries seguides.

Barberà B 9è - Laietà Argentona 2n, dissabte 20:45 h

L’equip visitant és un altre dels equips que han fet el ple i a més té la millor defensa (19 gols encaixats de mitjana) i és favorit per continuar sumant.

Sant Climent 14è - Bonanova Júnior 3r, diumenge 18 h

També l’equip visitant, aquest amb un bon atac (31 gols de mitjana) ha sumat tots els punts i ho té relativament fàcil per mantenir-se a dalt.

Canovelles B 4t - La Garriga B 5è, diumenge 17 h

El partit més igualat és un derbi vallesà entre dos equips que han perdut un sol partit i estan a l’espera d’alguna ensopegada dels de dalt per ficar-se en zona d’ascens.

Claret 6è - BCN Sants B 13è, diumenge 13 h

Derbi barceloní on l’equip local sembla superior a un equip que encara no ha sumat.

Aula B 10è - Vilanova 11è, dissabte 16 h

Dos equips que aspiren a estar més amunt i que tot just busquen la segona victòria.

Fornells B 7è - Empordà Esplais 12è, diumenge 17 h

Un altre derbi, aquest gironí, amb teòrica superioritat de l’equip local.

Entrevistes