updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #3aCatH: Tret de sortida a la categoria amb més ascensos

La competició comença al pavelló de Llavaneres (imatge d'un partit anterior  contra Sabadell B) Fotos: Jordi Vilas La competició comença al pavelló de Llavaneres (imatge d'un partit anterior contra Sabadell B)

Molt atractiva la 3a Catalana, la categoria on hi ha més ascensos. Fins a vuit equips pujaran de categoria.

Cal destacar la presència de dos filials d’equips de 1a Estatal (Sant Quirze i Palautordera), que fa poc estaven a 1a Catalana.

Destacar que només hi ha tres equips (Garbí B, Esplugues C i Sant Just) que han jugat les tres últimes temporades en què la categoria porta el nom 3a Catalana substituint a l’antiga 3a Preferent.
N’hi havia uns quants més, però Vallag ha pujat i Agramunt, Cardedeu B, Sant Llorenç B, Vilanova i Cerdanyola B han baixat, l’últim per renuncia.

Els partits de la 1a jornada en ordre cronològic

Entre parèntesi classificacions de la temporada passada.

GRUP A

Maresme Llavaneres (10è grup B)– Sabadell B (8è grup A), dissabte 16 h

Martorell B (5è de 4a Cat)– Coope Sant Boi B (2n de 4a Cat), dissabte 19 h

Tortosa (11è grup A de 2a)– Sant Quirze B (12è grup B 2a), dissabte 20 h

Ripollet (5è grup A)– Tarragona (agafa plaça Poblenou C, 9è grup B), dissabte 20:30 h

Pau Casals (4t grup B)– Maristes Rubí (abans Rubí, 14è grup A de 2a), dissabte 20:30 h

Ribes (13è del grup A de 2a)- Vendrell (11è grup A), diumenge 12 h

Salou (3r de 4a Cat)- Joventut La Llagosta (6è grup A), diumenge 12 h
 

GRUP B

Finalment el grup queda en 13 perquè el Cerdanyola B no s’ha inscrit. L’equip vallesà sí que té inscrit un equip a 4a com a Cerdanyola C, però que lògicament passa a ser el B, encara que de moment no s'ha canviat el nom.

Sant Just (10è grup A)– Sant Andreu Barca/El Papiol (9è grup A), dissabte 16h

Sant Cugat C (14è grup B de 2a)– Garbí B (8è grup B), dissabte 20:30 h

Banyoles C (6è de 4a Cat)- Polinyà (11è grup B), Dissabte 20:30 h

Bordils C (11è grup B de 2a)– Berga (4t de 4a Cat), diumenge 16 h

Esplugues C (7è grup B)- Montgrí (agafa plaça Fornells, 5è grup b), diumenge 17:45 h

Palautordera B (12è grup A de 2a) – Gavà B (13è grup B de 2a), diumenge 19 h

 

- COMENTA I INFORMA DE RESULTATS A TWITTER AMB L'ETIQUETA #3aCatH


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes