updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #2aCatH: Grans partits a Banyoles, amb duel en el cim, i Cambrils

Els pavellons de la Farga de Banyoles i el de Cambrils són els centres d'atenció de la jornada Foto: arxiu Els pavellons de la Farga de Banyoles i el de Cambrils són els centres d'atenció de la jornada

Comença la segona volta amb alguns duels apassionants, entre els que destaca el que es jugarà a Banyoles entre els dos primers del grup A.

En els partits figuren en verd els equips que estan en posició d'ascens directe, en blau els que estan en zona de "play-off" i en negre els que estan en posició de descens.

GRUP A

El partit de la jornada al pavelló de la Farga:
Banyoles B (1r) - Ègara (2n), dissabte 21 h

Gran duel en el cim del grup A entre dos equips que només han perdut dos partits. Els banyolins ho han guanyat tot a casa seva (només han perdut a La Salle Bonanova i Molins de Rei) i els egarencs a fora només han caigut a la pista del Cerdanyola (31-29). En el primer partit de lliga els banyolins es van imposar a Terrassa per 19-25.

L'equip egarenc porta ja 11 partits seguits guanyats i això no ho ha aconseguit cap altre equip de les lligues catalanes, ni masculines ni femenines, aquesta temporada.
Sant Martí Adrianenc C a l'altre grup i BCN Sants a 1a es van quedar en 10.
Tortosa a 3a, Laietà Argentona a 4a, Associació Lleidatana a Lliga femenina i Santpedor a 2a Femenina han aribat a nou victòries seguides. 
Els únics equips catalans que ho superen són el Barça a Asobal, amnb 15, i el Sant Martí Adrianenc a 1a Estatal, que en va aconseguir 14.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Banyoles

1

22

29

22

G

G

G

P

G

Ègara

2

22

30

26

G

G

G

G

G

GEiEG (5è) - Bonanova At (9è), dissabte 18 h

L’equip grupista està avisat del què pot fer l’equip barceloní que acaba de derrotar dues setmanes seguides el líder del grup, primer el Banyoles B a La Salle i després el Cerdanyola a Guiera. Els gironins són l’equip més golejador del grup i ho han de fer valer a casa.

Cerdanyola (3r) - Terrassa B (14è), dissabte 16 h

Als cerdanyolencs els va durar poc el lideratge en perdre davant Bonanova Atlètic i ara s’han de refer davant el cuer, que és l’equip més golejat.

Cornellà (7è) - Fornells (10è), diumenge 12 h

Els cornellencs s’han posat de ple en la lluita per entrar al “play-off” i després de superar l’Aula reben un equip que porta vuit derrotes seguides i podria caure ja en zona de descens.

Vilamajor B (13è) - Aula (4t), dissabte 17 h

Els barcelonins només han pogut guanyar un dels últims cinc partits i no ho tindran fàcil a Vilamajor, davant d’un equip molt necessitat, que només n’ha guanyat un dels últims vuit.

Vallag (11è) - JH Mataró B (6è), diumenge 12:45 h

El partit de la primera volta ja va ser molt anivellat i ara, a l’Antonio Garcia, els local intentaran fer-se amb el triomf que en aquella ocasió se’ls va escapar per poder sortir de la zona de descens on es troben. Però els costarà davant un equip de molta capacitat realitzadora.

Molins B (12è) - S.Esteve Palautordera B (8è), dissabte 20:15 h

Els molinencs poden intentar aprofitar que els visitants no tindran alguns dels jugadors que doblen amb el primer equip, que juga quasi a la mateix hora per sumar dos punts importants en la lluita per evitar el descens.

 

GRUP B

El partit de la jornada a Cambrils:
Cambrils (3r) - Salle Montcada B (5è), dissabte 18 h

Bon partit entre dos equips situats en zona de “play-off”. L’equip cambrilenc és el que porta la millor ratxa del grup amb nou jornades seguides sense perdre. A casa seva només hi ha pogut guanyar el “Valldu” i empatar el líder i el Llavaneres, precisament l’equip contra el que acaben d’empatar també els montcadencs.
Pels números els visitants són més forts en defensa i els locals millors en atac. Veurem qui domina...

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Cambrils

3

17

29

28

G

G

E

G

G

Montcada B

5

16

25

25

E

P

G

G

E

Súria (11è) - Sant Joan Despí B (6è), dissabte 18 h

Un altre partit complicat per a un equip surienc poc acostumat a veure’s en zona d’ascens i que rep al filial santjoanenc que acaba de trencar la ratxa victoriosa que tenia el “Valldu” a casa seva.

Valldoreix (2n) - Castelldefels (13è), diumenge 10:30 h

L’equip local s’ha de refer de la primera derrota a casa en quasi dos anys davant un equip que ja porta cinc derrotes seguides.

Sant Vicenç B (8è) - Sant Martí Adrianenc C (1r), diumenge 12:20 h

El líder ja s’ha refet de la seva primera derrota però no ho tindrà fàcil en una pista on l’Espanyol hi acaba d’empatar.

La Garriga (7è)- SD Espanyol (4t), dissabte 20:15 h

L’equip garriguenc busca la cinquena victòria seguida que ja el podria posar en zona de “play-off”. Però haurà de superar la millor defensa del grup, que només ha encaixat 23 gols de mitjana.

Escola Pia Granollers (10è) - Manyanet B (14è), diumenge 18:30 h

Els granollerins no poden fallar davant del cuer que porta ja 10 derrotes seguides.

Sant Fost (12è) - Maresme Llavaneres (9è), dissabte 18 h

Partit igualat on l’equip local intentarà refer-se de dues derrotes consecutives, davant un equip que encara no ha guanyat com a visitant.

- COMENTA A TWITTER AMB L'ETIQUETA #2aCatH

 


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes