updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #2aCatH: El millor partit el tenim a Sant Joan Despí

Imatge d'un partit de la temporada passada al Salvador Gimeno Foto: Cathandbol Imatge d'un partit de la temporada passada al Salvador Gimeno

Setena jornada amb Banyoles B i Aula imbatuts en el grup A i només el Sant Martí C en el grup B. És una jornada de transició, pel que fa a la part alta, amb un sol partit entre equips en zona de “play-off”.

GRUP B

El partit de la jornada al Salvador Gimeno:
Sant Joan Despí B (4t)- SD Espanyol (2n), diumenge 18:45 h

L’equip santjoanenc, molt ferm com a visitant, va perdre a casa contra La Garriga i no vol que es repeteixi la història. L’equip blanc-i-blau amb la millor defensa del grup intentarà retrobar-se amb el triomf després de la seva primera derrota, però no ho tindrà fàcil davant un equip molt intens en defensa i resolutiu en atac.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Sant Joan Despí B

4

10

30

25

G

P

G

G

G

Espanyol

2

10

28

21

G

G

G

G

P

Valldoreix (3r) - La Garriga (10è), diumenge 10:30 h

Bon partit entre dos equips amb jugadors molt experimentats en categoria superior. El “Valldu” vol mantenir la llarga imbatibilitat a la seva pista fent valer el seu potencia ofensiu.

Salle Montcada B (6è)- Sant Fost (14è), diumenge 17 h

Els santfostencs van aconseguir a primera victòria, peròno ho tindran fàcil a la pista d’un equip que encara no hi ha cedit cap punt.

Cambrils (9è)- Escola Pia Granollers (12è), dissabte 20 h

Tots dos equips venen de fer bons resultats, amb dues jornades sense perdre, i el partit promet alta emoció. L’equip visitant és el segon menys golejat el grup, tot i que estigui en zona de descens.

Maresme Llavaneres (11è) - Sant Martí Adrianenc C (1r), diumenge 17 h

El líder imbatut, i equip més golejador, visita la pista maresmenca amb la intenció de mantenir la seva condició davant un equip que de moment està per sota del que va fer la temporada passada, fins al punt que estan en zona de descens.

Súria (8è)- Sant Vicenç B (5è), dissabte 18h

Els suriencs sembla que van trobant el seu nivell, però hauran d’anar alerta perquè el seu rival acaba de trencar la imbatibilitat del “Valldu”.

Castelldefels (13è) - Manyanet B (7è), dissabte 18 h

L’equip local, en zona de descens, vol aprofitar el mal moment de l’equip visitant, que ha patit tres derrotes seguides, per aconseguir el seu primer triomf a Can Vinader de la temporada.

GRUP A

Bonanova At (13è)- Aula (2n), dissabte 16 h

El partit més destacat d’aquest grup és el derbi de la part alta de Barcelona on l’equip visitant vol mantenir el seu ple de punts, davant un equip que ja encadena cinc derrotes seguides.

Banyoles B (1r) - Vallag (12è), dissabte 19:30 h

El líder i equip més golejat és favorit davant un equip que només ha sumat un punt coom a visitant empatant a Fornells.

S.Esteve Palautordera B (14è)- Fornells (3r), diumenge 19 h

L’equip local és el més golejat però a casa seva vol presentar una millor imatge i sorprendre un dels equips de dalt.

Cerdanyola (4t) - Vilamajor B (9è), dissabte 17:30 h

Els cerdanyolencs, que començaven amb dubtes, estan en zona de “play-off” i busquen la quarta jornada seguida sense perdre.

Ègara (5è) - Molins B (11è), diumenge 19 h

Els egarencs són un dels equips del grup en millor moment i volen encadenar la cinquena victòria seguida.

GEiEG (8è) - Cornellà (7è), dissabte 19:30 h

Els grupistes repeteixen a casa on acaben d’apallissar el cuer i volen repetir triomf davant un equip que fa tres setmanes que no guanya.

Terrassa B (10è) - JH Mataró B (6è), dissabte 19:30 h

L’equip egarenc ha reaccionat a un mal inici i es vol mantenir fora de la zona de descens, però no els serà fàcil davant un dels equips amb més projecció del grup.

- COMENTA A TWITTER AMB L'ETIQUETA #2aCatH


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes