updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #2aCatH: Comença una categoria amb grans al·licients

Marc Jordan el fitxatge estelar anunciat pel Valldoreix Foto: @CHValldoreix Marc Jordan el fitxatge estelar anunciat pel Valldoreix

Comença la sempre atractiva categoria de 2a Catalana d’on han de sortir quatre equips que pujaran a 1a. Un dels grans al·licients la presència d'un jugador com Marc Jordan a les files del Valldoreix.

La categoria té la gran novetat de l’equip de l’Espanyol i de la presència del GEiEG que havia estat dues temporades a Divisió d’Honor (82-83 i 83-84), després a Divisió d’Honor B, a 1a Estatal, a Lliga Catalana i finalment portava 9 temporades a 1a.
No és l’únic equip de la categoria que havia estat a Divisió d’Honor Estatal, ja que el Sant Fost hi va participar també tres temporades en dues etapes. Primer la temporada 1981-82 i després dues de seguides les temporades 85-86 i 86-87.

Hi ha també 6 filials d’equips de 1a Estatal (Banyoles, JH Mataró, S.Esteve Palautordera, Montcada, Sant Joan Despí i Sant Vicenç).
Més un segon filial d’un de Plata com és el Sant Martí Adrianenc C, que podríem dir que és filial del Sant Martí Adrianenc B de Lliga, que s’afegeix als de Bonanova, Terrassa, Vilamajor i Molins.

Aquests són els partits de la 1a jornada per ordre cronològic

Entre parèntesi la classificació de la temporada passada:

GRUP A

Bonanova Atlètic (4t de 3a) – GEiEG (15è de 1a), dissabte 19 h

Terrassa B (10è grup B) – Cerdanyola (2n grup A), dissabte 19:30 h

JH Mataró B (8è grup A) – Vallag (5è de 3a), dissabte 20 h

Ègara (7è grup B) – Banyoles B (2n grup B), diumenge 19 h

Fornells (estava a 3a, agafa plaça de l’Esplais Empordà, 5è grup B) - Cornellà (9è grup A), diumenge 19 h

Aula (13è de 1a) – Vilamajor B (8è de 3a), diumenge 19 h

S.Esteve Palautordera B (campió 3a) – Molins B (6è grup B), diumenge 19 h

GRUP B

Castelldefels (6è de 3a) – Valldoreix (3r grup B), dissabte 16 h

S.Martí Adrianenc C (10è grup A) – Sant Vicenç B (2n de 3a), dissabte 16 h

Maresme Llavaneres (6è grup A) – Sant Fost (9è grup B), dissabte 18 h

Manyanet B (7è de 3a) - Escola Pia Granollers (8è grup B), dissabte 18:30 h

S.Joan Despí B (4t grup B) – Súria (3r grup A), dissabte 20:30 h

SD Espanyol (campió de 4a, agafa plaça del Sant Miquel) – La Garriga (7è grup A), diumenge 12 h

Montcada B (3r de 3a) – Cambrils (14è de Lliga, canvia plaça amb Sant Llorenç), diumenge 12:30 h


Els finalistes de la 2a catalana

 

Campió

Segon

2018-19

OAR GRACIA B

SARRIÀ B

2017-18

BARBERÀ

IGUALADA

2016-17

AULA

CARDEDEU

2015-16

CAMBRILS

S.JOAN DESPÍ B

2014-15

MOLINS B

CARDEDEU

2013-14

SANT CUGAT B

MOLINS B

2012-13

BONANOVA B

MOLINS B

2011-12

BLANC-I-BLAUS

MONTGRÍ

2010-11

FORNELLS

BONANOVA B

2009-10

CORNELLÀ

SANT QUIRZE B

2008-09

BORDILS B

FORNELLS

2007-08

LLAGOSTERA

CANOVELLES

- COMENTA A TWITTER AMB L'ETIQUETA #2aCatH


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes