updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia de la 12a jornada de 2a Catalana: Comença la segona volta

Prèvia de la 12a jornada de 2a Catalana: Comença la segona volta Foto: Neus Julià

Comença la segona volta amb el Molins com a líder destacat del Grup A, i una lluita aferrissada al Grup B.

Grup A: El líder rep el segon classificat

Comença la segona volta. Al grup A amb un líder clar, com és el Molins B, que sembla tenir molt ben encarat l'accés a la fase d'ascens, que com se sap juguen els tres primers classificats, però amb forta lluita entre els equips restants, ja que molts d'ells tenen encara esperances d'entrar-hi. I per començar la segona volta duel entre el líder i el seu immediat perseguidor:

Molins B (1r) - Papicenç (2n), 10 hores de diumenge.
Els altres partits són aquests:

Manyanet B (7è) - OAR Gràcia B (6è), dissabte a les 20:30 hores.
Els sabadellencs que han perdut dues setmanes seguides per la mínima intentaran trencar la mala ratxa davant d'un equip que a casa seva està fort.

Banyoles B (8è) - Sant Cugat B (4t), dissabte a les 20 hores.
Duel entre dos filials d'equips de Lliga amb gent jove i que sempre solen anar a més a mesura que passa la temporada.

Esplais (10è) - Garbí (9è), dissabte 17:45 hores.
Interessant derbi de les terres gironines entre dos equips que necessiten el triomf.  

Sant Llorenç (11è) - Joventut Mataró C (5è), dissabte a les 19 hores.
El cuer vol aconseguir la seva segona victòria consecutiva davant d'un rival que a la primera volta el va guanyar clarament.

Grup B: Gran partit a Palautordera

Al grup B, on la lluita pel primer lloc és molt aferrissada, el gran partit de la primera jornada de la segoan volat el tenim a Santa Maria de Palautordera, on reben el líder, la Salle Bonanova B. Un filial d'un equip d'estatal que vol tombar de la seva posició a un filial d'equip de Lliga:

Palautordera B (3r)- Salle Bonanova B (1r), dissabte 16:50 hores

Els altres partits són aquests:

Calella (2n)- Alcarràs (9è), dissabte a les 19 hores

Els calellencs si guanyen podrien saltar al liderat

Vallag (5è)- Sant Martí Adrianenc C (8è), dissabte 19:30 hores

Polinyà (4t)- Sant Joan Despí B (7è), diumenge a les 10:15 hores

Valldoreix (11è)- Martorell (10è), dissabte 20:30 hores

Entrevistes