updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Cap de setmana de sectors estatals juvenils. Seguiu-los

Els millors equips juvenils juguen els sectors estatals lapremsadelbaix.es Els millors equips juvenils juguen els sectors estatals

Aquest cap de setmana es disputen els sectors estatals en categoria juvenil tant masculina com femenina, i tres d'ells es disputen a casa nostra: a Sant Vicenç dels Horts i La Roca en categoria femenina i a Granollers en la masculina.

Tant en categoria masculina com en la femenina és classifiquen els primers de cada sector.

CATEGORIA FEMENINA (classificacions RFEBM)

Sector B: Handbol Sant Vicenç (Sant Vicenç dels Horts)

L'Handbol Sant Vicenç, primer de la sèrie A-1 però subcampió de la Lliga Catalana juga a casa contra Calasancio Logronyo, Malkaitz Eskubaiola de Burlada (Navarra) i Errotabarri d'Ermua.

22/04/16        18.45 h.         EH Sant Vicenç – Errotabarri
23/04/16        18.15 h.         EH Sant Vicenç – KNET Calasancio
24/04/16        12.30 h.         EH Sant Vicenç -  Malkaitz Eskubaloia

Sector C: BM La Roca (La Roca del Vallès)

El BM La Roca, segon de la sèrie A-1 però campió de la Lliga Catalana, juga també a casa contra BM Pereda de Santander, Almeria i La Jota de Saragossa.

22/04/16        20.00 h.         Felmar BM La Roca – BM Pereda
23/04/16        19.00 h.         Felmar BM La Roca – CD URCI Almeria
24/04/16        12.45 h.         Felmar BM La Roca -  AD La Jota

Sector G: El BM Granollers (Eivissa)

El Granollers, 3r de la sèrie A-1 i també de la Lliga Catalana, juga a Eivissa contra Puchi i Elche.

22/04/16        20.00 h.         Supermercados Es Terç Puchi – KH-7 BM Granollers
23/04/16        18.00 h.         Elche-Pikolinos – KH-7 BM Granollers

CATEGORIA MASCULINA (classificacions RFEBM)

Sector B: Barça (Xixón)

El FC Barcelona, segon de la sèrie A-1 però campió de la Lliga Catalana, juga a Xixón, contra Luceros de Cangas, GO Fit Sinfin de Santander i Covadonga de Gijón.

22/04/16        17.00 h.         FC Barcelona Lassa – BM Luceros
23/04/16        10.00 h.         FC Barcelona Lassa – GO Fit Sinfin 
24/04/16        12.00 h.         RGC Covadonga– FC Barcelona Lassa

Sector C: AE Carles Vallbona (Zarautz)

L'AE Carles Vallbona, 4t de la sèria A-1 i quart de la Lliga Catalana, juga a Zarautz contra Zarautz, Anaitasuna i Villa de Aranda.

22/04/16        17.30 h.         Zarautz KE - AE Carles Vallbona KH-7 BMG
23/04/16        10.30 h.         Anaitasuna - AE Carles Vallbona KH-7 BMG
24/04/16        10.30 h.         AE Carles Vallbona KH-7 BMG - Villa de Aranda

Sector D: BM Granollers (Granollers)

El Granollers, primer de la sèrie A-1 però subcampió de la Lliga Catalana, el disputa a casa (divendres i dissabte a Can Bassa i diumenge a l'Olímpic) contra Calasancio Logronyo, Eibar i Dominicos Zaragoza.

22/04/16        20.00 h.         KH-7 BM Granollers – Eibar Eskubaloia  (Can Bassa)
23/04/16        13.00 h.         KH-7 BM Granollers – KNET Calasancio (Can Bassa)
24/04/16        10.45 h.         KH-7 BM Granollers - Dominicos Zaragoza (Olímpic)

Sector G: UE Sarrià (Sagunt)

La UE Sarrià, tercer de la sèrie A-1 i també de la lliga Catalana, juga a Sagunt contra Puerto Sagunto, Macarena i HC Eivissa.

22/04/16        18.30 h.         UE Sarrià - HC Eivissa
23/04/16        18.00 h.         UE Sarrià - BM Maracena
24/04/16        12.30 h.         Fertiberia Puerto Sagunto – UE Sarrià

Entrevistes