updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

BM Granollers campió masculí i La Roca bronze femení, a l'Estatal Cadet

  • Escrit per FCHandbol / CATH

El KH7 BM Granollers ha guanyat aquest diumenge l'Estatal Cadet Masculí de manera brillant, mentre que l'Avannubo BM La Roca s'ha penjat el bronze en categoria femenina. El Barça masculí ha acabat quart, mentre que l'Handbol Sant Vicenç femení no va poder passar a semifinals.

Categoria masculina: El Granollers campió i el Barça quart, a Pontevedra

Els dos representants catalans van trobar-se a semifinals després d'una primera fase en la qual els dos equips van patir per passar a semifinals fent-ho per average en triples empats (els granollerins com a primers amb quatre punts i els barcelonins segons tot i haver sumat només dos punts). A semifinals, el Granollers va superar el Barça, i en la final els vallesans van culminar una gran fase final derrotant el Zarautz.

Resultats i Classificacions de la Fase Final (Pontevedra)

Dimecres, BARÇA 35-24 Cisne
Dijous, BARÇA 32-33 iKasa Madrid
Divendres, BARÇA 32-34 Ademar de León

Dimecres, BM GRANOLLERS 41-32 Zarautz
Dijous, BM GRANOLLERS 29-32 Colegio San Agustín
Divendres, BM GRANOLLERS 40-16 BM Leganés
El BM Granollers ha acabat primer de grup en el triple empat, quedant Zarautz segon i Agustinos tercer.

Ademar de León (1r Grup I) 30-31 Zarautz (2n Grup II)
BM GRANOLLERS (1r Grup II) 34-30 BARÇA (2n Grup I)

FINAL: BM GRANOLLERS 35-30 Zarautz

3r/4t lloc: Ademar de León 38-31 BARÇA

Categoria femenina: La Roca acaba tercer a Torrevella

En una fase final amb molta igualtat, l'Avannubo La Roca va passar com a segona mentre que el Sant Vicenç va acabar tercera de grup i va quedar-se fora de la lluita per les medalles. Dissabte en semifinals, les roqueroles no van poder amb el conjunt amfitrió (que acabaria sent campió) però el diumenge s'han refet amb un gran triomf que ha donat la medalla de bronze.

Resultats fase final (Torrevella - Alacant)

Dimecres, SANT VICENÇ 33-27 Montequinto
Dijous, SANT VICENÇ 18-24 Torrevieja Mare Nostrum
Divendres, SANT VICENÇ 24-32 Beti Onak

Dimecres, BM LA ROCA 22-20 BM Colores
Dijous, BM LA ROCA 30-22 CBM
Divendres, BM LA ROCA 20-28 Kukullaga

Kukullaga 32-33 Beti Onak
Torrevieja Mare Nostrum 27-23 BM LA ROCA

Final: Torrevieja Mare Nostrum 28-25 Beti-Onak

3r/4t lloc: BM La Roca 33-29 Kukullaga

 

Entrevistes