updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017
Redacció CATHANDBOL

Redacció CATHANDBOL

Website URL: http://www.cathandbol.cat

Quatre de set als sectors Estatals juvenils

Aquest cap de setmana es disputaven els sectors estatals en categoria juvenil tant masculina com femenina, i han estat quatre els equips catalans que s'han classificat per la Fase final. La Roca i Sant Vicenç en categoria femenina, i Barça i Granollers en la masculina.

  • Publicat a la categoria Juvenil

Cap de setmana de sectors estatals juvenils. Seguiu-los

Aquest cap de setmana es disputen els sectors estatals en categoria juvenil tant masculina com femenina, i tres d'ells es disputen a casa nostra: a Sant Vicenç dels Horts i La Roca en categoria femenina i a Granollers en la masculina.

  • Publicat a la categoria Juvenil

Aquest cap de setmana comença la #CopaCatH

Aquest cap de setmana comença la Copa Catalana amb la participació dels equips de Lliga Catalana en categoria masculina i dels de Plata i Lliga Catalana en categoria femenina.


Copa Catalana Femenina

A la Copa Catalana Femenina ja entren en jocs tots els equips i destaca el partit del grup E entre Lleidatana i OAR Gràcia, amb un equip que s'ha salvat al final i l'altre que ha baixat.

Associació Lleidatana i OAR Gràcia es tornen a trobar a la Copa (imatge del partit de Lliga a Sabadell)

GRUPA

Castelldefels  - Joventut Mataró, divendres 22 a les 21:30 h

Descansa Vilamajor

GRUP B

Amposta- Sant Quirze, dissabte 20:30 h

Descansa Cardedeu

GRUP C

OAR Gràcia B – La Roca, diumenge 1 de maig 10:30 h

Descansa Sant Vicenç

GRUP D

Vilanova del Camí- Sant Joan Despí, diumenge 24 a les 12 h

Gavà- Granollers B, dissabte 23 a les 16 h

GRUP E

Ascó – Igualada, dissabte 17:35 h

Associació Lleidatana – OAR Gràcia, dissabte 18 h

 

Copa Catalana Masculina

També comença la Copa Catalana en categoria masculina, però de moment només amb la participació dels equips de Lliga Catalana i el partit més interessant els tenim a la Nova Icària al grup A entre dos equips que al final van quedar fora de les fases per poc i buscaran recuperar-se a la Copa.

El partit més destacat serà a la Nova Icaria (imatge del Poblenou - Manyanet que també estan al mateix grup)

GRUP A

Esplugues B- Granollers C, diumenge 11:30 h

Poblenou- Sant Vicenç, dissabte 19:30 h

Manyanet- Sant Esteve Palautordera, dissabte 17:30 h 

GRUP B

Bordils B – Vilamajor, diumenge 12 h

Sant Cugat B – Sant Martí Adrianenc B, diumenge 12:30 h

Descansa Canovelles

El Fraikin perd la tercera plaça davant l'Ademar

Aquest dimecres va tornar la lliga a l'Olímpic de Granollers amb la visita de l'Ademar de León de Rafa Guijosa que va donar un disgust a l'afició local ja que es va emportar els dos punts i es va quedar amb la tercera posició de la classificació després d'un partit molt intens i amb un notable toc sudamericà en els dos equips ja que hi havia 6 brasilers i 2 argentins en pista.

El Fraikin torna amb un empat d'Osca després d'un final dramàtic

El Fraikin Granollers va aconseguir un punt a la pista del Bada Huesca després d'un final emocionantíssim i gairebé dramàtic en el qual els jugadors vallesans ja assaborien els dos punts després d'un gol de Selicani Teixeira de penal a falta de 20 segons, quan es van quedar amb només un amb el darrer gol de Marcelo sobre la botzina.

Subscribe to this RSS feed

Entrevistes