updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Seguiment: Fitxatges i novetats a la #1aEstatal 2019-20

Seguiment: Fitxatges i novetats a la #1aEstatal 2019-20 Foto: JORDI VILAS

Un cop acabada de la temporada és el moment d'anar pensant en la nova temporada 2019-20 i els equips van configurant les noves plantilles per aconseguir els seus objectius. Anem repassant les informacions que ens arriben dels diferents equips catalans de la 1a Estatal.

Si ens voleu fer arribar novetats ho podeu fer a través de les nostres diferents canals a les xarxes socials @cathandbol o per correu a gol@cathandbol.cat

SANT MARTÍ ADRIANENC (baixa de #DHPlata)

Entrenador: Lorenzo Rueda (3a temporada) i Guillem Molné

ALTES: Eloy Félez (Bada Huesca #Asobal), Roger Pujol (Sesrovires), Aleix Toro (BM Granollers juv.)

Continuen: Miquel Torres, Toni López, Pol Camats, Francesc Laliga, Adrià Cumplido, Gonzalo Romero, Víctor Torres, Alejandro Rodríguez, Pau Martínez, Pol Rodríguez, Àlez Guerrero, Joan Costa, Gerard Esparza, Sergi Laliga.

BAIXES: Ferran Cisneros (Teucro #DHPlata), Àlex Llorens (retirada), Jon Eguino (Esplugues)

HANDBOL SANT QUIRZE (2n classificat)

Entrenador: Josep Maria Guiteras (2a temporada - 2a etapa)

ALTES: Víctor López Chicote (Sant Joan Despí)

SANT ESTEVE SESROVIRES (3r)

Entrenador: Armand Rubiño (1a temporada).

ALTES: Dídac Duran (Barça juvenil), Marc Rovira (Sant Martí Adrianenc B), Brayan Stiven Mezquita (Sanes B), Ricard Castro (Sant Martí Adrianenc B), Oriol Olivera (sense equip, abans Barça B i Esplugues), Marc Turégano (Sant Joan Despí)

Continuen: Jaume Sesplugues, Carles Bonàs, Alberto Escudero, Ismael Sobrino, Pau Claramunt, Oriol Lorente, Jacob Gracia, Carles Cabello, Víctor Ridao, Ruben Ridao, Mikel Rubiño

BAIXES: Albert Falguera (retirada)

Avannubo BM LA ROCA (4t)

Entrenador: Josep Morales (1a temporada)

ALTES: Marc Piqueras (Les Franqueses), Gerard Blanes i Joan Blanco (2n equip), Sanoun Cissé (Juvenil)

JOVENTUT HANDBOL MATARÓ (5è)

Entrenador: Jordi Fernàndez (3a temporada).

ALTES: Oriol Mas (ve d'una lesió, el seu darrer equip va ser el BM Granollers B), Joan Gascón (Vilamajor), Àlex Bosch (torna d'una estada per estudis a França, on ha jugat amb Nantes C).

BAIXES: Oriol Prat (Granollers B), Quico Sola, Sergi Fuster

OAR GRÀCIA (6è)

Entrenador: Gerard Gomis i Cesc Borrell (2a temporada)

ALTES: Quim Vaillo (torna del Barça B), Ramon Sánchez Pumariega (Barça B), Tonchi Vázquez (Argentinos Junior), Alex Winter (Romo Eskubaloia), Àlex Mas i Nil Montserrat (Barça juvenil).

KH7 BM GRANOLLERS B (7è)

Entrenador: Sergio Pozo (6a temporada)

ALTES: Marc Montolio i Ferran Hernández (Palautordera), Oriol Prat (JH Mataró)

Segueixen: Pol Gavañach, Pol Blanchart, Oriol Miró, Marc Castilla, Miquel Flores, Guillem Hernández, Pau Ferré. Pugen del Granollers C, Rossend Rius, Pep Blanchart i Dani Navarro; pugen del Juvenil A, Nil Guiteras, Pol Varela, Víctor de Sande, Marc Vega, Àlex Estirado i Eloy Rivas

BAIXES: Aleix Martínez (Poblenou), Mario Rivas (Esplugues)

Finestrelles Shopping Centre HANDBOL ESPLUGUES (8è)

ALTES: Jon Eguino (Sant Martí Adrianenc, DHPlata), Mario Rivas (Granollers B), Victor Pueyo (Sant Joan Despí), Miquel Àngel Grau (Sant Vicenç), Joan Pi (torna d'Erasmus), Pol Casanovas (Sant Martí Adrianenc juvenil).

Continuen: Carles Tejedor, David Martorell, Eloi Martín, Gica Jashiashvili, Nacho Santos, Jose María Grau, Julen García, Marc Bisbe, Pol Giralt, Pol Cuatrecasas, Sergi Pérez, Sergi Gumà, Sergio Luque, Victor García, Xavier Pes, Marc Romero

BAIXES: Jordi Meavilla (Entrenador del club), Dídac Dominguez (retirat), Pol Durán, Alex Abril (SJ Despí), Pablo Elena

HANDBOL SANT CUGAT (9è)

Entrenador: Xavier Vilella (2a temporada)

ALTES: Héctor Gómez (Sant Esteve Sesrovires), Pol Salvatella (Sant Quirze), Daniel Ferrer (La Roca), Marc Aballí (CH Valldoreix) i Izan Alonso (Handbol Sant Vicenç)

BAIXES: Gerard March (UE Sarrià), Alfred March, Carlos Marín, Theo Laverne, Joan Sangrà i Mikel Ausejo

CH PALAUTORDERA Salicrú (10è)

BAIXES: Marc Montolio i Ferran Hernández (BM Granollers B), Roc Segarra (UE Sarrià #DHPlata)

SALLE MONTCADA (11è)

Entrenador: Pau Lleixà (3a temporada)

ALTES: Jeriam Humanes (Montcada B); Xavier Ayala (CH Parets), Josep Quirós, Joan Loscertales i Ignasi Blanco (BM Granollers C), Alejandro Bonilla (Sant Quirze), Marc Tomàs (CH Parets), Genís Asensio (BM Granollers juv.)

Continuen: Albert Maresma, Pau Maresma, Ricard Presas, Alberto García, Ángel González, David Heredia, Arnau Titos, Pol Salat, Mario Pérez, Alberto Arriba, Roger Mas i Germán Giraldez

BAIXES: Alejandro Expósito, Marc Fàbregas, Lamine Abbad, Xavi Martín, Sergi Germán, Manel Gámiz, Pau Guirado

CH SANT JOAN DESPÍ (12è)

Entrenador: David López (1a temporada)

ALTES: Martí Villòria (BM Alcobendas), Albert Epitíe (Sant Martí Adrianenc B), Oriol Ruiz (puja del B), Àlex Abril (Esplugues), Gerard Maynés (Handbol Sant Just), Adrià Basela, Bernat Herrero i Ben Brahim Bilal (Sant Vicenç), Èric Plaza i Àlex Maruri (Igualada), Carle Buxeres (Salle Bonanova), Marc Franch (Sant Quirze B)

Continuen: Rubén Cabello, Arnau Boix, Pol Sabaté

BAIXES: Marc Turégano (Sant Esteve Sesrovires), Víctor López Chicote (Sant Quirze), David Pueyo, Víctor Pueyo, Marc Vila, Esteban Torres, Oriol Ezquerra, Gerard Francès, Bernat Guàrdia, Ferran Pérez, Víctor Guijarro i Xavi Gómez

HANDBOL POBLENOU (13è)

Entrenador: Fernando Pastor (1a temporada).

ALTES: Kike Domingo (Sant Esteve Sesrovires), Aleix Martínez (BM Granollers B), Pascual Flores

CH SANT ESTEVE DE PALAUTORDERA (14è)

HANDBOL SANT VICENÇ Bar Mi Casa (16è - accepta invitació de la RFEBM)

HANDBOL BANYOLES (puja de Lliga Catalana)

Entrenador: Sergi Baguer (1a temporada)

Si ens voleu fer arribar novetats ho podeu fer a través de les nostres diferents canals a les xarxes socials @cathandbol o per correu a gol@cathandbol.cat

Entrevistes