updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

PREVISIÓ de categories 2018-19 (20 maig): 9 equips completen la llista d'ascensos

El Sant Martí Adrianenc celebrant l'ascens a Plata Foto: @SAdrianenc El Sant Martí Adrianenc celebrant l'ascens a Plata

Aquest cap de setmana 9 equips han aconseguit l'ascens i ja estan decidits els de totes les categories tant masculines com femenines.  Això fa que ja puguem donar una previsió de categoria per a la temporada 2018-19, tot i que després puguin quedar afectades per invitacions que s'acceptin a jugar a categoria estatal, a renúncies o a traspassos de drets federatius.

CATEGORIES MASCULINES

1a Estatal (competició finalitzada)

Puja a Divisió Plata: SANT MARTÍ ADRIANENC

Baixen a Lliga Catalana (2):
BORDILS B i SANT ESTEVE DE PALAUTORDERA

TEMPORADA 2018-19

Sant Esteve Sesrovires, Sant Quirze, La Roca, Granollers B, Sarrià, OAR Gràcia, Joventut Mataró, Salle Montcada, Sant Cugat, Sant Joan Despí, Esplugues, Palautordera, Sant Vicenç, Poblenou.
Són 14 equips i el grup és de 16. Veurem si es completa amb dos equips de fora de Catalunya o, com la temporada passada, algun equip català rep invitació per jugar-hi. En aquest cas la composició de les altres categories podria quedar afectada.

Lliga Catalana

Puja a 1a Estatal:
HANDBOL POBLENOU

Baixen a 1a Catalana (3 + 1 per compensació):
LLEIDA PARDINYES, SANT LLORENÇ/SANT FELIU, MANYANET, PARETS

PREVISIÓ GRUP 2018-19 (1 grup de 14)

Sant Esteve Palautordera, Bordils B, Salle Bonanova, Cambrils, Banyoles, Sant Martí Adrianenc B, Sabadell, Calella, Coope Sant Boi, Gavà, Canovelles, Granollers C, Cardedeu i Terrassa

1a Catalana

Pugen a Lliga Catalana (3):
GRANOLLERS C, CARDEDEU i TERRASSA

Baixen a 2a Catalana (4 + 1 compensació):
LA GARRIGA, BANYOLES B, BORDILS C, SANT ANDREU DE LA BARCA i AULA

PREVISIÓ GRUP 2018-19 (1 grup de 16)

Parets, Manyanet, Sant Llorenç/Sant Feliu, Lleida Pardinyes, La Roca B, Vilamajor, Les Franqueses, Sant Cugat B, Molins, Esplugues B, GEiEG, Garbí, Barberà, Igualada, Sant Esteve Sesrovires B i Sant Miquel.

2a Catalana

Pugen a 1a Catalana (4 equips):
BM BARBERÀ, IGUALADA, SANT ESTEVE SESROVIRES B i SANT MIQUEL

Baixen a 3a Catalana (4 a cada grup + 1 per compensació):
SANT QUIRZE B, GAVÀ B, MANYANET B i POLINYÀ (grup A) i PAU CASALS, SANT ESTEVE PALAUTORDERA B, SALLE BONANOVA ATLÈTIC, PARETS B, CORNELLÀ  (grup B).

PREVISIÓ EQUIPS TEMPORADA 2018-19 (2 grups de 14)

Aula, Sant Andreu de la Barca, Bordils C, Banyoles B, La Garriga, Palautordera B, Cerdanyola, Sarrià B, Valldoreix, Súria, Llavaneres Caldes d'Estrac, Sant Fost, Joventut Mataró B, Poblenou B, Sant Joan Despí B, Ègara, Sant Martí Adrianenc C, Martorell, OAR Gràcia B, Sant Cugat C, Tortosa, Escola Pia Granollers, Ribes, Esplais Empordà, BCN Sants, Terrassa B, Molins B, Rubí. 

3a Catalana

Pugen a 2a Catalana (8 equips):
CE TORTOSA, ESCOLA PIA GRANOLLERS, RIBES, ESPLAIS EMPORDÀ, BCN SANTS, TERRASSA B, MOLINS B i RUBÍ.

Baixen a 4a Catalana (3 a cada grup + 1 per compensació):
VALLAG, LLEIDA PARDINYES B, ASCÓ i ALCARRÀS  (grup A) i MONTGRÍ, SANTPEDOR i SANTLLO B (grup B)

PREVISIÓ EQUIPS TEMPORADA 2018-19 (2 grups de 14)

Cornellà, Sant Quirze B, Parets B, Gavà B, Salle Bonanova Atlètic, Sant Esteve de Palautordera B, Manyanet B, Polinyà, Pau Casals, Cardedeu B, joventut La Llagosta, Sant Just, Vendrell, Vilanova, Vilamajor B, Agramunt, Fornells, Esplugues C, Montcada B, Poblenou C, Cerdanyola B, Garbí B, Sant Joan Despí C, Castelldefels, Calella B, Sabadell B, Llavaneres Caldetes Atlètic i Sant Vicenç B.

4a Catalana (2 punts per disputar al grup A)

Pugen a 3a Catalana (3 de cada grup):
- SANT JOAN DESPÍ C, CASTELLDEFELS i SANT VICENÇ B (del grup A), CALELLA B, SABADELL B, LLAVANERES ATLÈTIC (en el grup B)


CATEGORIES FEMENINES

Plata Femenina (finalitzada)

Permanència a Plata:
SANT VICENÇ, LA ROCA, SANT QUIRZE, AMPOSTA, JOVENTUT MATARÓ, SANT JOAN DESPÍ; OAR GRÀCIA.

Baixa a Lliga Catalana:
ASSOCIACIÓ LLEIDATANA

TEMPORADA 2018-19

Hi haurà aquests equips catalans: Sant Vicenç, Amposta, Sant Quirze, La Roca, Joventut Mataró, OAR Gràcia, Sant Joan Despí

Lliga Catalana (finalitzada)

Baixen a 1a Catalana (4 + 1 per compensació):
ASCÓ; VILANOVA DEL CAMÍ, CASTELLDEFELS, SANT JOAN DESPÍ B, SANT ESTEVE SESROVIRES

PREVISIÓ GRUP 2018-19

Associació Lleidatana, Vilamajor, Cooperativa Sant Boi, Lleida Pardinyes, Gavà, Canovelles, Perelló, Granollers Atlètic, La Roca B, Les Franqueses, Palautordera, Sant Vicenç B, OAR Gràcia B i Banyoles. 

1a Catalana

Pugen a Lliga Catalana:
SANT VICENÇ B, OAR GRÀCIA B i BANYOLES

PREVISIÓ POSSIBLE 1a CATALANA PREFERENT TEMPORADA 2018-19

Ascó, Vilanova del Camí, Castelldefels, Sant Joan Despí B, Sant Esteve Sesrovires, UE Sarrià, BCN Sants, Tortosa, Montcada, Martorell, Ribes, La Garriga, Terrassa, Tarragona.

Entrevistes