updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

SEGUIMENT d'ascensos, descensos i classificació per a fases (19 d'abril)

L'Igualada ja és equip de 1a Catalana per primera vegada a la seva història CH Igualada L'Igualada ja és equip de 1a Catalana per primera vegada a la seva història

Aquí teniu el seguiment general que actualitzarem cada setmana de com es està la situació dels ascensos, descensos, classificacions per a fases d'ascens i permanència. Evidentment si veieu algun error (que és ben possible) ens ho podeu comunicar.

CATEGORIES MASCULINES

1a Estatal (6 punts per disputar)

Classificats per a fases d'ascens a Plata (2):
-

Permanència assegurada:
SANT QUIRZE, SANT ESTEVE SESROVIRES, SANT MARTÍ ADRIANENC, LA ROCA, GRANOLLERS B, SARRIÀ, OAR GRÀCIA, JOVENTUT MATARÓ, MONTCADA, SANT JOAN DESPÍ, ESPLUGUES, SANT CUGAT, SANT VICENÇ

Baixen a Lliga Catalana (2):
BORDILS B

Lliga Catalana (finalitzada)

Classificats per a la fase d'ascens a 1a Estatal (2):
LA SALLE BONANOVA i POBLENOU

Permanència assegurada (amb possibles descensos compensats inclosos):
CAMBRILS, BANYOLES, SANT MARTÍ ADRIANENC B, SABADELL, CALELLA, COOPE SANT BOI, GAVÀ

Llocs de possibles descensos per compensació (2):
PARETS (per salva-se han de pujar Bonanova i Poblenou) i CANOVELLES (se salva si puja un dels dos)

Baixen a 1a Catalana (3):
LLEIDA PARDINYES, SANT LLORENÇ/SANT FELIU, MANYANET

1a Catalana (10 punts per disputar)

Pugen a Lliga Catalana (3):
-

Permanència assegurada (amb possibles descensos compensats inclosos):
GRANOLLERS C, CARDEDEU, TERRASSA, LA ROCA B i VILAMAJOR

Llocs de possibles descensos per compensació (2):
-

Baixen a 2a Catalana (4):
LA GARRIGA

2a Catalana (2 punts per disputar)

Pugen a 1a Catalana (1 de cada grup):
IGUALADA (del grup B)

Classificats per al "play-off" d'ascens a 1a (4 a cada grup):
BARBERÀ, SANT ESTEVE SESROVIRES B, SARRIÀ B, PALAUTORDERA B (grup A), VALLDOREIX, SÚRIA, SANT MIQUEL i LLAVANERES CALDES D'ESTRAC (grup B)

Permanència assegurada (amb possibles descensos compensats inclosos):
SANT FOST, JOVENTUT MATARÓ B, CERDANYOLA, SANT JOAN DESPÍ B, SANT MARTí ADRIANENC C, en el grup A, POBLENOU B i MARTORELL en el grup B

Llocs de possibles descensos per compensació (1 per grup):
SANT CUGAT C (grup A) i un entre OAR GRÀCIA B, CORNELLÀ i ÈGARA (grup B)

Baixen a 3a Catalana (4 a cada grup):
SANT QUIRZE B, GAVÀ B, MANYANET B i POLINYÀ (grup A) i PAU CASALS, SANT ESTEVE PALAUTORDERA B, SALLE BONANOVA ATLÈTIC i PARETS B (si es confirma la sanció de 2 punts i el fet que en cas d'empat un equip sancionat sempre queda per sota) (grup B).

3a Catalana (2 punts per disputar)

Pugen a 2a Catalana i disputaran la fase per al títol (3 a cada grup):
CE TORTOSA, ESCOLA PIA GRANOLLERS, i RIBES o CARDEDEU B (grup A) i ESPLAIS EMPORDÀ, BCN SANTS  i TERRASSA B o RUBÍ(grup B)

Classificats per al "play-off" d'ascens a 2a (4 a cada grup):
CARDEDEU B o RIBES, MOLINS, VENDRELL i SANT JUST (grup A), TERRASSA B o RUBÍ, FORNELLS, ESPLUGUES C, JOVENTUT LA LLAGOSTA (grup B).

Permanència assegurada (amb possibles descensos compensats inclosos):
VILANOVA, VILAMAJOR B, AGRAMUNT en el grup A,  MONTCADA B i POBLENOU C en el grup B

Llocs de possibles descensos per compensació (1 a cada grup):
VALLAG (grup A)

Baixen a 4a Catalana (3 a cada grup):
LLEIDA PARDINYES B, ASCÓ i ALCARRÀS  (grup A) i MONTGRÍ i SANTPEDOR (grup B)

4a Catalana (10 punts per disputar al grup A i 6 al grup B)

Pugen a 3a Catalana (3 de cada grup):
-


CATEGORIES FEMENINES

Plata Femenina (finalitzada)

Permanència a Plata:
SANT VICENÇ, LA ROCA, SANT QUIRZE, AMPOSTA, JOVENTUT MATARÓ, SANT JOAN DESPÍ; OAR GRÀCIA.

Baixa a Lliga Catalana:
ASSOCIACIÓ LLEIDATANA

Lliga Catalana (finalitzada)

Classificats per a la fases d'ascens a Plata (2):
VILAMAJOR i COOPE SANT BOI

Permanència assegurada (inclús amb descensos compensats):
LLEIDA PARDINYES, GAVÀ, GRANOLLERS ATLÈTIC, CANOVELLES, PERELLÓ, PALAUTORDERA, LA ROCA B, LES FRANQUESES

Lloc de descens per compensació (1):
ASCÓ

Baixen a 1a Catalana (4):
SANT ESTEVE SESROVIRES, SANT JOAN DESPÍ B, CASTELLDEFELS i VILANOVA DEL CAMÍ

1a Catalana (4 punts per disputar)

Classificats per al TOP-4 (4):
OAR GRÀCIA B

Entrevistes