updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: Algun equip pot classificar-se ja per a les fases

El Tortosa és un dels equips que té les fases a tocar Foto: CETortosa El Tortosa és un dels equips que té les fases a tocar

Arribem a la 10a jornada de la primera fase i encara hi ha tres equips imbatuts (Ribes i La Garriga, amb tot guanyat, i Tortosa, que ha cedit un empat).

GRUP A

Terrassa (2n)- Tarragona (3r), dissabte 17:45 h

Les egarenques de ben segur escarmentades per la seva derrota davant el Llavaneres sortiran a totes per quasi certificar la seva classificació per a les fases.

Ascó Móra (5è)- Joventut La Llagosta (4t), dissabte 20 h

Partit igualat on el factor pista pot pesar a favor de les locals.

Tortosa (1r)- Cerdanyola (7è), dissabte 16:15 h

Les tortosines estan imbatudes i no sembla probable que puguin punxar i a més poden obtenir matemàticament la classificació per a les fases.

Cornellà (8è)- Llavaneres Caldes d’Estrac (6è), dissabte 17:30 h

Tots dos equips vénen de guanyar demostrant la seva progressió. I les maresmenques el divendres han superat l'Ascó per 32-21 en partit ajornat.

GRUP B

Garbí (5è)- Sarrià (4t), dissabte 20:45 h

Derbi gironí en el qual el perdedor dirà adéu a moltes de les possibilitats d’entrar  a fases.

 

 

Banyoles (1r)- Molins/Sant Llorenç (7è), diumenge 17 h

El líder no hauria de tenir problemes per guanyar davant el cuer.

Sant Cugat (3r)- Pau Casals (6è), dissabte 21 h

L’equip local està en posició de fases i no pot deixar escapar els dos punts.

Descansa Montcada (2n)

GRUP C

Sant Vicenç B (2n)- Agramunt (4t), dissabte 20:30 h

L’equip vicentí busca la quarta victòria seguida i que li podria donar quasi la classificació per a les fases d’ascens sobretot si guanyen de més de dos gols.

Guissona (7è)- Sant Esteve Palautordera (5è), 20-34 ja jugat el dia 6

Lleida Pardinyes B (6è)- La Garriga (1r), dissabte 18 h

L’equip garriguenc es classificarà per a les fases d’ascens si guanya aquest partit.

Descansa Martorell (3r)

GRUP D

Montbui (4t)- BCN Sants (2n), diumenge 19 h

El partit més interessant d’aquest grup en el qual l’equip local ha de guanyar per apurar les seves possibilitats d’acabar entre els tres primers.

Ribes (1r)- Santpedor (6è), diumenge 13:15 h

L’equip ribetà, encara imbatut, pot donar un pas més cap a les fases d’ascens.

Martorell B (8è)- Vilamajor B (7è), diumenge 11:45 h

L’equip local busca el primer triomf.

OAR Gràcia B (3r)- Vilanova Camí B (5è), dissabte 18:15 h

Les sabadellenques estan en posició de fases i no poden fallar.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes