updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: El més destacat a Tortosa i Banyoles

El pavelló de Tortosa viurà un bon partit Foto: Arxiu El pavelló de Tortosa viurà un bon partit

Sisena jornada del campionat que ens porta dos duels entre quatre dels sis equips que queden imbatuts i per tant és molt probable, a no se qui ha hagi empats, que ens quedem només amb quatre.

GRUP A

Tortosa (2n)- Terrassa (1r), diumenge 13:15 h

El gran partit d’aquest grup en el qual s’enfronten dos equips que ho han guanyat tot fins ara. El factor pista podria desequilibrar la igualtat però les egarenques amb un molt bon atac (quasi 30 gols per partit) no ho posaran fàcil.

Ascó Móra (5è)- Tarragona (3r), dissabte 19:30 h

Derbi de les terres tarragonines on el factor pista pot igualar la superioritat visitant.

Cerdanyola (7è)- Llavaneres Caldes d’Estrac (6è), diumenge 13 h

Els dos equips busquen la segona victòria

Joventut La Llagosta (4t)- Cornellà (8è), diumenge 19 h

L’equip local, molt fort ofensivament, hauria de guanyar el cuer.

GRUP B

Banyoles (1r)- Montcada (2n), diumenge 17 h

Un dels grans partits de la jornada en aquesta categoria entre els dos primers del grup que encara no han cedit cap punt fins ara.

Pau Casals (6è)- Sarrià (4t), diumenge 12 h

L’equip sabadellenc està millorant i pot posar en dificultats la teòrica superioritat gironina

Molins- Sant Llorenç (7è)- Sant Cugat (3r), diumenge 17 h

Les santcugatenques estan en zona de fases d’ascens i no poden deixar escapar els dos punts davant el cuer

Descansa Garbí (5è)

GRUP C

Sant Vicenç B (3r)- Sant Esteve Palautordera (2n), diumenge 12:50 h

Les vicentines porten dues derrotes seguides i necessiten trencar la ratxa.

Agramunt (5è)- Lleida Pardinyes B (6è), dissabte 19:45 h

Derbi lleidatà amb aparent superioritat local

Martorell (4t)- Guissona (7è), dissabte 19:15 h

En aquest partit també és clarament favorit l’equip martorellenc.

Descansa La Garriga (1r)

GRUP D

BCN Sants (2n)- OAR Gràcia B (4t), diumenge 12:30 h

El partit més destacat del grup es juga al Pavelló de la Bordeta. Allà l’únic equip sènior de la capital, que només ha perdut un partit, intentarà mantenir la seva posició en zona de fases davant un altre dels aspirants.

Vilamajor B (8è)- Vilanova Camí B (5è), dissabte 17 h

Duel de filials on les vilamajorines busquen els primers punts.

Martorell B (7è)- Ribes (1r), dissabte 16 h

El líder té un partit en teoria còmode davant un equip que no ha puntuat.

Montbui (3r)- Santpedor (6è), diumenge 18:45 h

L’equip local sembla superior a un equip que acaba de guanyar el seu primer matx.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes