updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: Els partits més destacats a Tarragona i a l'Espanya Industrial

Imatge d'un partit del BCN de la temporada anterior Foto: Arxiu Imatge d'un partit del BCN de la temporada anterior

Arribem a la tercera jornada encara amb 10 equips imbatuts.

GRUP A

Tarragona (3r)- Terrassa (2n), diumenge 12:30 h

És el partit de la jornada en aquest grup entre dos equips que ha guanyat els dos partits i on el pronòstic està força obert.

Llavaneres Caldes d’Estrac (6è)- Cornellà (7è), diumenge 9:50 h

Les maresmenques no poden fallar davant un equip de nova creació.

Cerdanyola (4t)- Tortosa (1r), diumenge 12:30 h

Les tortosines són líders, però ho van passar malament a La Llagosta en el primer partit i visiten un equip crescut pel primer triomf.

Joventut La Llagosta (8è)- Ascó/Móra (5è), diumenge 17:15 h

Partit igualat on el factor pista podria decantar-lo cap a casa.

GRUP B

Sarrià (6è)- Garbí (4t), dissabte 16:30 h

Les sarrianenques, sembla que una mica afeblides respecte la temporada passada, han començat malament. Veurem si reaccionen en el derbi gironí.

Pau Casals (5è)- Sant Cugat (3r), dissabte 18:30 h

Bon inici de les santcugatenques que s’haurien de fer amb el derbi del Vallès Occidental.

Molins/Sant Llorenç (7è)- Banyoles (2n), divendres 21 h

Aquí el pronòstic també sembla clar per a l’equip visitant davant el lluitador equip local

Montcada (1r) descansa

GRUP C

Agramunt (5è)- Sant Vicenç B (2n), dissabte 18:30 h

El partit més destacat del grup en el qual l’equip vicentí intentarà mantenir-se imbatut.

La Garriga (1r)- Lleida Pardinyes B (6è), diumenge 13 h

Les vallesanes són favorites davant un equip que no ha puntuat

Sant Esteve Palautordera (4t)- Guissona (7è), dissabte 19:15 h

En aquest partit també l’equip vallesà és superior al lleidatà

Martorell (3r) descansa

GRUP D

BCN Sants (1r)- Montbui (4t), dissabte 18 h

En el partit de la jornada d’aquest grup l’equip barceloní rep un equip complicat i que ha heretat el potencial de l’Igualada

Santpedor (6è)- Ribes (2n), dissabte 18:45 h

Les santpedorenques intentaran tombar per primera vegada un equip nou que ha començat amb força

Vilanova Camí B (5è)- OAR Gràcia B (3r), dissabte 18 h

L’equip visitant que la temporada passada estava a lliga i que recull la base gracienca sembla superior

Vilamajor B (7è)- Martorell B (8è), dissabte 16 h

Duel entre dos equips nous i força obert.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes