updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #1aCatHFem: Gran partit a Sarrià de Ter

Al pavelló de Sarrià reben el líder Foto: ue sarrià Al pavelló de Sarrià reben el líder

L’onzena jornada porta un gran partit a Sarrià de Ter entre dos dels millors equips de la categoria. En els altres els equips en plaça de fases tenen partits molt assequibles.

GRUP D

El partit de la jornada a Sarrià de Ter:
UE Sarrià (3r) - Palautordera (1r), diumenge 11:30 h

L’equip sarrianenc ha estat l’únic capaç de guanyar el “Palau” fins ara i ho va fer a pista vallesana per 22-26. Ara han de repetir el triomf si no volen quedar despenjades de la lluita per les dues primeres places de fase d’ascens. L'equip palauenc porta vuit victòries seguides.

 

Lloc

Punts

GF

GC

Últims cinc partits

Sarrià

3

15

239

159

G

G

G

P

G

Palautordera

1

18

288

191

G

G

G

G

G

Llavaneres Caldes d’Estrac (4t) - Sesrovires B  (6è), dissabte 16:30 h

Les maresmenques no poden fallar si no volen quedar despenjades definitivament dels primers llocs davant d'un equip sesrovirenc que va a més.

Cardedeu B (8è)- Montgrí (10e), dissabte 16 h

L'equip local ha de demostrar la seva teòrica superioritat.

Sant Llorenç Sant Feliu (9è)- Banyoles (2n), diumenge 10 h

Partit fàcil per al colíder, que podria aprofitar una possible ensopegada del líder per situar-se líder en solitari.

Polinyà (7è)- Garbí Palafrugell (5è), diumenge 12 h

Un altre partit que pot ser igualat i interessant entre dos equips ja despenjats de la lluita per les dues primeres places.

 

GRUP A

Parets (3r)- Agramunt (8è), diumenge 12:15 h

L'equip local vol prendre's la revenja esportiva de la derrota patida a Agramunt en situacions molt adverses.

A Parets no volen deixar escapar punts com els va passar amb l'altre equip lleidatà, el Pardinyes B (25-25)

Sant Cugat (5è)- Lleida Pardinyes B (6è), diumenge 10:45 h

Partit igualat amb pronòstic obert.

Guissona (9è)- Concòrdia (4t), dissabte 18:30 h

L'equip andorrà busca dos punts a la pista del cuer

Martorell (7è)- La Garriga (2n), dissabte 21 h

Les vallesanes no poden fallar.

Descansa Castelldefels B (1r)

 

GRUP B

Terrassa (2n)- Pau Casals (9è), dissabte 19 h

L'equip egarenc ha de mostrar la seva superioritat

Imatge del partit de la 1a volta a Sabadell

Les Franqueses (1r)- Cerdanyola (8è), dissabte 20:30 h

El líder és molt superior i ha de guanyar amb facilitat

 Vilanova del Camí B (6è)- Vic (5è), dissabte 16:30 h

El partit més igualat d'aquest grup

Molins de Rei (7è)- Igualada (3r), diumenge 9:15 h

Les igualadines no haurien de tenir problemes per guanyar

Descansa Santpedor (4t)

 

GRUP C

Sant Esteve Palautordera (6è)- Sant Vicenç B (3r), diumenge 11 h

Bon partit on l'equip local intentarà donar la sorpresa

BCN Sants (4t) - Tarragona (5è), dissabte 18 h

Només hi ha un lloc de diferència però molts punts, i les barcelonines no poden fallar per continuar amb aspiracions

Joventut La Llagosta (8è)- Tortosa (2n), diumenge 19 h

Fàcil partit per a les tortosines si tot transcorre normalment

Móra La Nova (9è)- Perelló (1r), diumenge 11:30 h

I encara més fàcil ho té el líder que juga a la pista del cuer.

Descansa Ascó B (7è)

- COMENTA A TWITTER AMB L'ETIQUETA #1aCatHFem


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes