updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #4aCatH: El més destacat a l'Aula Arena i El Papiol

Al pavelló d'El Papiol hi ha un dels millors partits Foto: arxiu Al pavelló d'El Papiol hi ha un dels millors partits

Segona jornada que pot anar aclarint la situació per anar trobant favorits en els dos grups.

GRUP A

El partit de la jornada a l’Aula Arena:
Aula B (4t)- Berga (2n), diumenge 11 h

Els berguedans van començar bé i aniran a intentar espatllar la festa dels barcelonins que juguen el seu primer partit oficial a casa i que van començar guanyant a Sant Celoni.

Sant Andreu (6è)- Sant Celoni (12è), diumenge 12 h

Els andreuencs intentaran imposar la seva experiència davant un equip nou per tal de començar guanyant.

Pau Casals B (5è)- Esparraguera (3r), dissabte 20:15 h

Partit entre dos equips debutants i que van guanyar tots dos a la primera jornada.

Castelldefels (7è)- Canovelles B (8è), dissabte 20:45 h

Enfrontament entre dos equips que no van poder jugar en la primera jornada.

Sant Vicenç B (13è)- Coope Sant Boi B (9è), dissabte 20:45 h

Derbi del Baix Llobregat entre dos equips que no han puntuat, els de casa per derrota i els de fora per ajornament del primer matx.

Sant Joan Despí C (10è)- Tarragona (1r), diumenge 10:30 h

Els tarragonins són el primer líder i ho hauran de demostrar en una pista complicada.

OAR Gràcia C (15è)- Rubí B (11è), diumenge 17 h

Els graciencs volen sortir de la cua davant un altre equip novell a la categoria.

Descansa Cambrils B (14è)

GRUP B

El partit de la jornada a El Papiol:
El Papiol (2n)- Vic (4t), diumenge 12 h

Dos equips amb passat en categories més altes i guanyadors de la primera jornada lluitaran per veure qui es queda entre els líders.

Ripollet (6è)- Llavaneres Atlètic (3r), diumenge 12:30 h

A Ripollet també s’enfronten dos equips guanyadors a l’inici de la competició. Sembla que l’experiència local els fa una mica favorits.

Fornells Júnior (7è)- Barberà B (5è), dissabte 17 h

I un tercer partit on també juguen equips guanyadors en el debut, amb les gironins favorits pel fet de jugar a casa.

Calella B (11è)- Martorell B (1r), dissabte 20 h

El primer líder no creiem que ho tingui fàcil en un partit on es trobarà un equip tremendament lluitador i amb jugadors de qualitat.

Banyoles C (10è)- Sabadell B (9è), diumenge 19 h

Els sabadellencs, equip jove i de qualitat, visita un equip debutant a la lliga per tal de refer-se de l’ensopegada inicial a casa.

Vilablareix (14è)- Gavà C (8è), dissabte 19 h

Els dos equips busquen el primer triomf.

Claret (12è)- Sant Joan Despí D (13è), diumenge 13 h

El mateix en aquest cas, amb els barcelonins com a favorits.

Podeu enviar-nos fotos i cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes