updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #3aCatH: Bons partits a Cardedeu i La Llagosta

El pavelló Antonio Garcia viurà un bon partit Foto: arxiu El pavelló Antonio Garcia viurà un bon partit

A la quarta jornada arribem amb nou equips imbatuts (dos d’ells amb només dos partits jugats) i per sota amb cinc que no han puntuat encara.

GRUP A

El partit de la jornada a Cardedeu:
Cardedeu B  (5è)- Tortosa (1r), dissabte 17:30 h

El líder, equip baixat de 2a i un dels quatre equips imbatuts del grup A, tindrà una dura prova a la pista d’un equip que ve de guanyar a Lleida. Són els dos equips més golejadors (mitjana de 32 gols) i per tant l’espectacle sembla assegurat.

Vilanova (6è)- Sant Just (4t), dissabte 19:30 h

Bon partit a Vilanova on el renovat equip local rep un dels quatre imbatuts amb ganes de clavar-li la primera derrota.

Vallag (12è)- Escola Pia Granollers (2n), dissabte 19:30 h

Dura prova també per al segon classificat, també equip baixat de 2a i que ha sumat els sis punts disputats. El Vallag acaba de guanyar el sue primer partit a Ascó i vol enfilar-se cap amunt a la taula.

Ribes (3r)- Lleida Pardinyes B (9è), dissabte 21 h

Els ribetans, acabats de pujar de 4a, són el quart equip imbatut i en aquest partit es troben amb un equip conegut de la fase d’ascens de la temporada passada.

Vilamajor B (11è)- Molins B (7è), dissabte 18 h

Interessant duel de filials d’equips de 1a que fins ara només han pogut guanyar un partit.

Vendrell (10è)- Torró Agramunt (13è), dissabte 18 h

Els vendrellencs ja saben el que és guanyar després de molt de temps i volen repetir davant un equip que encara no ho ha fet aquesta temporada.

Alcarràs (8è)- Ascó (14è), dissabte 20 h

Els carrassins volen imposar la seva superior experiència a la categoria davant un equip asconenc que encara no ha puntuat.

GRUP B

El partit de la jornada a La Llagosta:
Joventut La Llagosta (7è)- Poblenou C (2n), diumenge 19 h

L’equip local acaba de perdre a la seva pista davant el líder i rep el segon, el campió de 4a de la temporada passada, que amb el millor atac del grup compta els partits per triomfs.

Montgrí (13è)- Rubí (5è), dissabte 19:30 h

L’equip local busca les primers punts davant un equip que no n’ha perdut cap fins ara.

Esplais (4t)- Sant Llorenç Sant Feliu B (10è), dissabte 19 h

L’equip local és molt fort a casa seva i és favorit.

Cerdanyola B (9è)- Terrassa B (1r), diumenge 11 h

El líder es juga la imbatibilitat en un derbi del Vallès Occidental.

Fornells  (3r)- Garbí B (6è), diumenge 19 h

Derbi gironí en el qual els fornellencs semblen una mica superiors, davant un equip que baixa fora de casa.

Montcada B (8è)- Esplugues C (11è), diumenge 12:30 h

Els montcadencs amb moral després de la primera victòria a la categoria reben un equip que no ha puntuat encara.

BCN Sants (12è)- Santpedor (14è), dissabte 19:30 h

Duel dramàtic entre dos equips que encara no han puntuat.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes