updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #3aCatH: El focus d'atenció a Sant Just i La Llagosta

Imatge d'un partit del Sant Just de la temporada passada Foto: arxiu Imatge d'un partit del Sant Just de la temporada passada

En aquesta categoria queden 11 equips imbatuts (4 amb un sol partit jugat). Veurem quants ressisteixen...

GRUP A

El partit de la jornada a Sant Just:
Sant Just (4t) - Ribes (1r), dissabte 16 h

Bon partit entre dos equips ben diferents. Veurem si la superior experiència de l’equip local pot amb la joventut visitant.

Molins B 25-15 Vendrell, jugat dimecres 

Els molinencs que tan bona campanya 16-17 van fer i havien començat malament, han aconseguit per fi la primera victòria de la temporada.

Torró Agramunt (14è)- Vilanova (8è), dissabte 20 h

Els agramuntins necessiten un triomf que els doni moral.

Tortosa (2n) - Alcarràs (5è), diumenge 13 h

Els tortosins han arrencat amb força i amb ganes de tornar a 2a. Els carrasins ho tindran complicat.

Ascó (13è) - Vallag (12è), diumenge 19 h

Duel entre dos equips que busquen els primers punts després de dues derrotes.

Lleida Pardinyes B (7è) - Cardedeu B  (6è), dissabte 21 h

L’equip lleidatà intentarà fer valer el factor pista com ho feia la temporada passada a 4a, davant un equip que després de guanyar fora de casa es va veure sorprès pel Sant Just.

Escola Pia Granollers (3r)- Vilamajor B (10è), dissabte 19 h

Derbi del Vallès Oriental amb color de l’equip local que ha guanyat els dos partits disputats, amb una bona defensa.

GRUP B

El partit de la jornada:
Joventut La Llagosta (6è)- Terrassa B (1r), dissabte 20 h

Bon partit a La Llagosta on reben el líder, i on l’equip local haurà de fer valer la seva experiència a 2a, davant l’equip màxim golejador del grup.

Santpedor (14è) - Montcada B (11è), diumenge 12:30 h

L’equip local, que la temporada passada va jugar el “play-off”, busca el seu primer triomf davant un equip nou a la categoria i que tampoc ha puntuat.

Esplugues C (10è) - Esplais (7è), diumenge 10:45 h

Els visitants van obtenir una còmoda victòria en l’únic partit que han jugat i ho han de refermar a la pista espluguenca.

Garbí B (5è) - Cerdanyola B (8è), diumenge 18:45 h

Els garbinencs intentaran imposar el factor ambiental.

Sant Llorenç Sant Feliu B (4t) - Fornells (2n), diumenge 17:30 h

Bon partit entre dos equips imbatuts encara (els locals només han jugat un partit) i on s’haurà de veure la força d’aquest Fornells amb ganes de tornar a 2a.

Rubí (9è)- BCN Sants (12è), diumenge 10:45 h

Els rubinencs podrien agreujar la ferida de l’equip barceloní que ha perdut els dos partits disputats.

Poblenou C (3r) - Montgrí (13è), diumenge 17:20 h

L’equip barceloní sembla favorit davant un Montgrí que ha començat malament.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes