updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #3aCatH: Els punts d'interès a Cardedeu i La Llagosta

El pavelló de Cardedeu rep un dels millors partits Foto: arxiu El pavelló de Cardedeu rep un dels millors partits

Segona jornada on s’han d’anar veient els equips que poden destacar al llarg del campionat.

GRUP A

El partit de la jornada a Cardedeu:
Cardedeu B  (1r) - Sant Just (3r), dissabte 17:30 h

El líder rep un altre dels equips que van guanyar amb clara diferència a la primera jornada. Curiosament tots dos equips es van desfer d’equips lleidatans (Agramunt i Alcarràs).

Vallag (11è) - Tortosa (2n), dissabte 19 h

Els tortosins van començar bé, però visiten un equip que la temprada passada va fer de la seva pista un fortí i que s’ha de treure l’espina del mal partit inaugural.

Vilanova (8è)- Molins B (10è), dissabte 21 h

Els molinencs, que tan bona campanya van fer la temporada passada, es van veure sorpresos a casa i visiten un equip que no va poder debutar.

Ascó (13è) - Escola Pia Granollers (6è), dissabte 19:45 h

Els asconencs busquen la primera victòria a la nova categoria davant un equip baixat de 2a.

Ribes (5è)- Torró Agramunt (14è), diumenge 13:30 h

Els ribetans van donar bona mostra del seu potencial guanyant un dels favorits, com és el Molins B, i ara reben el cuer.

Vendrell (9è)- Vilamajor B (7è), dissabte 18 h

Els vendrellencs necessiten un triomf que els doni moral, però el rival, baixat de 2a, no els ho posarà fàcil.

Alcarràs (12è) - Lleida Pardinyes B (4t), dissabte 20 h

Derbi lleidatà on els locals hauran de millorar respecte a la primera jornada si volen guanyar un equip que va començar amb força.

GRUP B

El partit de la jornada a La Llagosta:
Joventut La Llagosta (12è)- Cerdanyola B (1r), diumenge 19 h

Els locals van començar perdent, però jugant a casa han de fer valer l’experiència acumulada en els anys que han estat a 2a.

Fornells (2n)- Esplugues C (9è), diumenge 19 h

Els fornellencs van guanyar el partit amb resultat més rar (10-16 a Santpedor) i volen continuar la ratxa davant el jove equip espluguenc que no va poder debutar.

Esplais (6è)- Santpedor (13è), dissabte 18:30 h

Duel entre dos equips que la temporada passada van jugar els “play-off” i que aquesta temporada volen ser-hi altra vegada.

Montgrí (14è)- Terrassa B (3r), dissabte 20 h

Els egarencs visiten uns montgrins que vénen de perdre, però que de ben segur a casa donaran una altra imatge.

Sant Llorenç Sant Feliu B (7è)- Garbí B (4t), diumenge 11:30 h

Els locals no van poder debutar i reben un equip que va mostrar bona imatge superant La Llagosta.

Montcada B (10è)- Rubí (8è), diumenge 12:30 h

Els rubinencs, que tampoc van debutar, posaran les coses difícils als montcadencs que s’estrenen a casa a la categoria.

BCN Sants (11è)- Poblenou C (5è), dissabte 18 h

Derbi barceloní que promet ser força igualat i intens i on els locals busquen el primer triomf a 3a després del seu descens.


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes