updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Prèvia #2aCatH: Els millors partits a Barberà i la Bonanova

El pavelló de Barberà rep un dels líders Foto: arxiu El pavelló de Barberà rep un dels líders

Tercera jornada de competició a la qual s'arriba amb set equips imbatuts i que la majoria tenen partits molt complicats.

GRUP A

El partit de la jornada és a Barberà del Vallès:
Barberà (7è) - Joventut Mataró B (2n), dissabte 19 h

L’equip barberenc sorprès a la primera jornada a casa ja es va refer i busca els primers punts davant la seva afició davant un equip jove i de futur que ha guanyat els dos primers partits.

Manyanet B (12è) - Sant Cugat C (11è), dissabte 20 h

Duel entre dos equips acabats de pujar i on els locals busquen els primers punts després d’haver encaixat dues dures derrotes.

Polinyà (14è) - Sant Martí C (9è), diumenge 12 h

També aquí l’equip local necessita el triomf per agafar moral, però per frenar el bon atac visitant hauran de millorar molt la seva defensa.

Sarrià B (3r) - Palautordera B (10è), diumenge 19 h

L’equip local ha guanyat els dos partits i és favorit. Però atenció perquè els palauencs són l’equip menys golejat del grup.

Gavà B (13è) - Sesrovires B (1r), dissabte 20 h

Sobre el paper, els sesrovirencs haurien de continuar la seva ratxa d’imbatibilitat que ja dura més d’un any.

Sant Fost (8è) - Sant Quirze B (4t), dissabte 20:15 h

Partit d’alta intensitat el que espera a Sant Fost entre dos equips de la zona central que han guanyat el partit jugat a casa i han perdut el jugat a fora.

Sant Joan Despí B (6è) - Cerdanyola (5è), dissabte 20:30 h

Un  altre molt bon partit a Sant Joan Despí també entre dos equips que haurien d’estar a la zona alta i que estan en la mateixa situació que els del partit anterior. Tots dos han guanyat a casa i han perdut a fora.

GRUP B

El partit de la jornada és a al Bonanova:
Salle Bonanova Atlètic (6è) - Parets B (1r), dissabte 20 h

El líder, que acabat de pujar ha començat guanyant els dos partits davant dos rivals complicats, busca la tercera en una pista

Valldoreix (9è) - Llavaneres Caldes d’Estrac (4t), diumenge 10:30 h

Els maresmencs, també acabats de pujar, han guanyat els dos partits i tenen un compromís molt difícil a la pista del “Valldu” que ja es va refer de la "trompada" inicial a casa davant el Parets B.

Ègara (11è) - Cornellà (3r), diumenge 17 h

Un altre dels equips imbatuts té una prova complicada a la pista de l’Ègara on aquest equip, que la temporada passada va jugar “play-off”, té ganes d’aconseguir sumar els primers punts.

Sant Miquel (10è) - Súria (2n), diumenge 12:30 h

I també el segon classificat té una dura prova a Barcelona, la pista d’un equip que baixat de 1a Catalana, busca el primer triomf després de l’ensopegada davant el Martorell.

Martorell  (8è) - Igualada (5è), dissabte 18:45 h

Un altre gran partit a Martorell entre dos equips que han perdut un sol partit (tots dos contra el Llavaneres) que tenen experiència a la categoria i que han demostrat un bon nivell defensiu.

Poblenou B (7è) - Sant Esteve Palautordera B (14è), diumenge 19 h

L’equip local sembla favorit davant un cuer que, de tota manera no serà rival fàcil.

Pau Casals (12è) - OAR Gràcia B (13è), dissabte 20:15 h

Interessant derbi sabadellenc entre dos equips que encara no han puntuat aquesta temporada.

- COMENTA A TWITTER AMB L'ETIQUETA #2aCatH


Envia fotos, informació o cròniques a gol@cathandbol.cat

Entrevistes