updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Cinc Seleccions Catalanes jugaran la final Estatal

La SCIM va superar Madrid Foto: LAIA ANDRADE | Twitter @laiaandrade La SCIM va superar Madrid

Cinc de les 6 Seleccions Catalanes de base que es troben a Almeria disputant els Campionats d'Espanya han jugat avui dijous 7 de gener les semifinals d'aquest Campionat Estatal, i totes cinc s'han classificat per a la final de demà divendres. L'única que no va poder accedir a les semifinals va ser la Infantil Femenina, que va caure contra Euskadi a quarts de final.

Semifinals (dijous 7 de gener): Cinc equips catalans a la final del divendres

11:15h; CATALUNYA 36-23 C.Valenciana (Juvenil Masculina). Final contra Madrid dia 8 a les 13:30 hores

13h; CATALUNYA 27-25 C. Valenciana (Juvenil Femenina). Final contra Castella Lleó dia 8 a les 11 hores

13h; CATALUNYA 41-28 C. Valenciana (Cadet Masculina). Final contra Madrid dia 8 a les 12:30 hores

13h; CATALUNYA 33-28 Andalusia (Cadet Femenina). Final contra Madrid dia 8 a les 10:45 hores

13h; CATALUNYA 33-22 Galícia (Infantil Masculina). Final contra Madrid dia 8 a les 12:30 hores

PODEU SEGUIR ELS PARTITS EN DIRECTE AQUÍ

Del 5è al 8è lloc

16:30h; CATALUNYA - Aragó (Infantil Femenina)


Aquí podem anar seguint els resultats, i clicant a l'enllaç tindreu accés a la web oficial de la competició amb totes les estadístiques i classificacions:

- Selecció Catalana Juvenil Masculina SCJM

1a Jornada (3 gener): CATALUNYA 33-30 Galícia
2a Jornada (4 gener): CATALUNYA 36-26 Astúries
3a Jornada (5 gener): CATALUNYA 30-27 Andalusia

Quarts de Final (6 gener): CATALUNYA 45-26 Castella la manxa
Semfinal (7 gener): CATALUNYA 36-23 València (DIRECTE)

- Selecció Catalana Juvenil Femenina SCJF

1a Jornada (3 gener): CATALUNYA 33-27 València
2a Jornada (4 gener): CATALUNYA 29-28 Galícia
3a Jornada (5 gener): CATALUNYA 29-23 Andalusia

Quarts de Final (6 gener): CATALUNYA 27-24 Madrid
Semfinal (7 gener): CATALUNYA 27-25 
València

- Selecció Catalana Cadet Masculina SCCM

1a Jornada (3 gener): CATALUNYA 43-30 Aragó
2a Jornada (4 gener): CATALUNYA 31-28 Andalusia
3a Jornada (5 gener): CATALUNYA 36-26 Galícia

Quarts de Final (6 gener): CATALUNYA 45-38 Castella Lleó
Semfinal (7 gener): CATALUNYA 41-28 València

- Selecció Catalana Cadet Femenina SCCF

1a Jornada (3 gener): CATALUNYA 27-20 Canàries
2a Jornada (4 gener): CATALUNYA 26-25 Castella la Manxa
3a Jornada (5 gener): CATALUNYA 36-25 Aragó

Quarts de Final (6 gener): CATALUNYA 31-28 Euskadi
Semfinal (7 gener): CATALUNYA 33-28 Andalusia

- Selecció Catalana Infantil Masculina SCIM

1a Jornada (3 gener): CATALUNYA 28-24 Madrid
2a Jornada (4 gener): CATALUNYA 30-16 Aragó
3a Jornada (5 gener): CATALUNYA 26-22 València

Quarts de Final (6 gener): CATALUNYA 34-22 Euskadi
Semfinal (7 gener): CATALUNYA 33-22 Galícia

- Selecció Catalana Infantil Femenina SCIF

1a Jornada (3 gener): CATALUNYA 31-10 Galícia
2a Jornada (4 gener): CATALUNYA 19-13 Castella Lleó
3a Jornada (5 gener): CATALUNYA 16-9 Aragó

Quarts de Final (6 gener): CATALUNYA 21-29 Euskadi

Per 5è/8è lloc: CATALUNYA- ARAGÓ 

Entrevistes