updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

SEGUIMENT: Barça i Granollers a l'Estatal juvenil masculí

Els dos equips el dia de la final catalana Foto: VALONMANO.com Els dos equips el dia de la final catalana

Els dos primers equips catalans, Barça i Granollers, són des d'aquest dimecres a Dos Hermanas on es disputa la fase final estatal amb els vuit millors equips de la categoria.

Granollers (com a primer del Grup A) i Barça Lassa (com a segon del Grup B) s'enfrontaran aquest dissabte a les 17h de la tarda en les semifinals del Campionat d'Espanya. L'altra semifinal la protagonitzaran Academia Alcobendas i BMC, a les 19h.

- Resultats a la web de la RFEBM


GRANOLLERS, al Grup A

El Granollers ha aconseguit tres triomfs en la fase de grups per a passar com a primer a les semifinals.

Jornada 1: Levante UD Marni 19-33 KH7 BM GRANOLLERS

Jornada 2: BMC 24-25  KH7 BM GRANOLLERS

Jornada 3: KH7 BM GRANOLLERS 30-25 Cajasur Córdoba

- Consultar els resultats i classificacions a la web RFEBM

BARÇA, al Grup B

Jornada 1: Academia Alcobendas 25-23 Barça

Jornada 2: Calasancio 21-44 Barça

Jornada 3: BM Montenquinto 20-20 Barça

- Consultar els resultats i classificacions a la web RFEBM


RECORDEM COM HI HAN ARRIBAT:

BARÇA: El Barça primer de grup a la Ciutat Esportiva

E FC Barcelona Lassa, subcampió català, va superar de manera brillant la fase de el sector disputada a casa, a la Ciutat Esportiva Joan Gamper. El conjunt blaugrana només va tenir certa oposició en el partit de dissabte contra el Torrevieja, però en els altres dos partits va golejar de manera clara.

Divendres: Barça Lassa 48-6 HC Eivissa
Dissabte: Barça 33-29 Torrevieja
Diumenge: Barça 43-18 Urduliz Eskubaloia

1 F.C. BARCELONA LASSA 3 3 0 0 0 123 42 6
81
2 URDULIZ ESKUBALOIA 3 2 0 1 0 82 94 4
-12
3 C.BM. MARE NOSTRUM TORREVIEJA 3 1 0 2 0 76 90 2
-14
4 ASESORIA PRIETO & TUR H.C. EIVISSA 3 0 0 3 0 53 108 0
-55

- Consulta tots els Resultats (Sector D)

BM GRANOLLERS: El campió català passa a Pamplona

El KH-7 BM Granollers, recent campió català, va aconseguir superar la fase de sector a Pamplona, amb dues victòries clares i la darrera més ajustada contra l'Anaitasuna, el conjunt amfitrió.

Divendres: BM Granollers 31-22 BM Huesca
Dissabte: BM Granollers 39-16 Eibar Eskubaloia
Diumenge: Anaitasuna 25-28 BM Granollers

1 KH-7 BM. GRANOLLERS 3 3 0 0 0 98 63 6 35
2 ANAITASUNA 3 2 0 1 0 89 58 4 31
3 TEKNIKER EIBAR ESKUBALOIA 3 1 0 2 0 53 91 2 -38
4 BM. HUESCA LASAOSA 3 0 0 3 0 62 90 0 -28

- Consulta tots els Resultats (Sector C)

ELS 8 CLASSIFICATS PER LA FASE FINAL

  • BMC
  • KNET Calasancio
  • KH7 BM GRANOLLERS
  • BARÇA LASSA
  • Cajasur Córdoba Balonmano
  • Academia BM Alcobendas
  • Levante UD Bm Marni
  • BM Montequinto

Entrevistes