updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Barça i Granollers seran un cop més a la Fase final Estatal juvenil masculí

Els dos equips el dia de la final catalana Foto: VALONMANO.com Els dos equips el dia de la final catalana

Els dos primers equips catalans, Barça i Granollers, no faltaran a la fase final estatal amb els vuit millors equips de la categoria. Les Franqueses i el Sant Martí Adrianenc no van poder superar la fase de sector, malgrat tenir bones actuacions.

FASES DE SECTOR JUVENIL MASCULÍ

BARÇA: El Barça primer de grup a la Ciutat Esportiva

E FC Barcelona Lassa, subcampió català, va superar de manera brillant la fase de el sector disputada a casa, a la Ciutat Esportiva Joan Gamper. El conjunt blaugrana només va tenir certa oposició en el partit de dissabte contra el Torrevieja, però en els altres dos partits va golejar de manera clara.

Divendres: Barça Lassa 48-6 HC Eivissa
Dissabte: Barça 33-29 Torrevieja
Diumenge: Barça 43-18 Urduliz Eskubaloia

1 F.C. BARCELONA LASSA 3 3 0 0 0 123 42 6
81
2 URDULIZ ESKUBALOIA 3 2 0 1 0 82 94 4
-12
3 C.BM. MARE NOSTRUM TORREVIEJA 3 1 0 2 0 76 90 2
-14
4 ASESORIA PRIETO & TUR H.C. EIVISSA 3 0 0 3 0 53 108 0
-55

- Consulta tots els Resultats (Sector D)

BM GRANOLLERS: El campió català passa a Pamplona

El KH-7 BM Granollers, recent campió català, va aconseguir superar la fase de sector a Pamplona, amb dues victòries clares i la darrera més ajustada contra l'Anaitasuna, el conjunt amfitrió.

Divendres: BM Granollers 31-22 BM Huesca
Dissabte: BM Granollers 39-16 Eibar Eskubaloia
Diumenge: Anaitasuna 25-28 BM Granollers

1 KH-7 BM. GRANOLLERS 3 3 0 0 0 98 63 6 35
2 ANAITASUNA 3 2 0 1 0 89 58 4 31
3 TEKNIKER EIBAR ESKUBALOIA 3 1 0 2 0 53 91 2 -38
4 BM. HUESCA LASAOSA 3 0 0 3 0 62 90 0 -28

- Consulta tots els Resultats (Sector C)

SANT MARTÍ ADRIANENC: Bon paper dels liles a Alcobendas

El Sant Martí Adrianenc va fer un bon paper en el sector disputat Alcobendas, amb opcions fins el darrer partit, però finalment va caure davant el conjunt amfitrió en el partit clau 35-24.

Divendres: Sant Martí Adrianenc 28-29 BM Nava
Dissabte: Sant Martí Adrianenc 42-30 BM Romade
Diumenge: Academia BM Alcobendas 35-24 Sant Martí Adrianenc

- Consulta tots els Resultats (Sector F)

LES FRANQUESES: Els franquesins tercers a València

La revelació del campionat de Catalunya, l’AEH Les Franqueses, va jugar a València on va perdre els dos primers partits però plantant cara, i va tancar l'experiència amb un clar triomf.

Divendres: Levante UD BM Marni 31-25 AEH Les Franqueses
Dissabte: Urci Almeria 36-30 AEH Les Franqueses
Diumenge: AEH Les Franqueses 35-16 CB Maristas Ademur

EQUIPO PJ PG PE PP NP GF GC PUNTOS DIF.
1 LEVANTE UD BM MARNI 3 3 0 0 0 84 61 6 23
2 C.D. URCI ALMERIA 3 2 0 1 0 97 74 4 23
3 A.E.H. LES FRANQUESES 3 1 0 2 0 90 83 2 7
4 CB MARISTAS ADEMUR 3 0 0 3 0 54 107 0 -53

- Consulta tots els Resultats (Sector G)

ELS 8 CLASSIFICATS PER LA FASE FINAL

  • BMC
  • KNET Calasancio
  • KH7 BM GRANOLLERS
  • BARÇA LASSA
  • Cajasur Córdoba Balonmano
  • Academia BM Alcobendas
  • Levante UD Bm Marni
  • BM Montequinto

Entrevistes