updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

Les Fases de Sectors Estatals Juvenils es decideixen per Sant Jordi

Gran ambient al sector de Sant Vicenç dels Horts Foto: @handbolstvicenc Gran ambient al sector de Sant Vicenç dels Horts

De divendres a diumenge, el millor handbol juvenil estatal es concentra en setze fases de sectors diferents, on hi tenim a vuit equips catalans (quatre femenins i quatre masculins).

De totes aquestes fases de sector, cal destacar que dues es juguen a Catalunya, concretament a Sant Vicenç dels Horts i a Sant Joan Despí, a la Ciutat Esportiva del Barça. En totes elles els equips es disputaran les primeres places que donen accés a la Fase final.

JUVENIL FEMENÍ

H. SANT VICENÇ: El vigent campió estatal juga a casa

L’Handbol Sant Vicenç Bar Mi Casa, campió estatal de la categoria la temporada passada, jugarà al Pavelló de Sant Josep de Sant Vicenç dels Horts. Les de Pepo Mestre s’enfrontaran al BM Almuñecar, al Mata de Jonc (Mallorca) i al Aiala ZKE.

Divendres: Handbol Sant Vicenç 30-22 Almuñecar
Dissabte: Handbol Sant Vicenç - Mata de Jonc
Diumenge: Handbol Sant Vicenç - Aiala ZKE

- Consulta tots els Resultats (Sector D)

H. SANT QUIRZE: Les "kiris" a Elgoibar

Per la seva part, l’Handbol Sant Quirze entrenat per Ricard Reig viatja a Elgoibar per jugar contra el Emancipia Pereda, KNET Calasancio i l’amfitrió el Teknifuelle Elgoibar.

Divendres: Handbol Sant Quirze 24-24 Pereda
Dissabte: Handbol Sant Quirze - KNET Calasancio
Diumenge: Teknifuelle Elgoibar - Handbol Sant Quirze

- Consulta tots els Resultats (Sector C)

BM GRANOLLERS: El campió català al País Valencià

El KH-7 BM Granollers, actual campió català de la categoria, es desplaçarà a Sagunt per enfrontar-se al Dominicos Zaragoza, al Reserva del Higuerón Fuengirola i al conjunt local del BM Morvedre.

Divendres: BM Granollers 28-25 Dominicos Zaragoza
Dissabte: BM Granollers - Fuengirola
Diumenge: BM Morvedre - BM Granollers

- Consulta tots els Resultats (Sector F)

BM LA ROCA: Les roqueroles a Madrid

El Felmar BM La Roca disputarà el seu sector a San Sebastián de los Reyes, davant del BM Porriño, BM Rocasa i el local BM Sanse.

Divendres: BM Sanse 35-27 BM La Roca
Dissabte: Poriño - BM La Roca
Diumenge: BM La Roca - Bm Rocasa

- Consulta tots els Resultats (Sector E)

JUVENIL MASCULÍ

BARÇA: El Barça a la Ciutat Esportiva

E FC Barcelona Lassa, subcampió català, disputarà el sector a la Ciutat Esportiva Joan Gamper, davant del conjunt balear del HC Eivissa, el BM Torrevieja i l’Urduliz Eskubaloia.

Divendres: Barça Lassa 48-6 HC Eivissa
Dissabte: Barça - Torrevieja
Diumenge: Barça - Urduliz Eskubaloia

- Consulta tots els Resultats (Sector D)

BM GRANOLLERS: El campio català a Pamplona

El KH-7 BM Granollers, recent campió català, es desplaçarà a Pamplona on jugarà contra el conjunt local de l’Anaitasuna, el BM Huesca i el Tekniker Eibar.

Divendres: BM Granollers 31-22 BM Huesca
Dissabte: BM Granollers - Eibar Eskubaloia
Diumenge: Anaitasuna - BM Granollers

- Consulta tots els Resultats (Sector C)

SANT MARTÍ ADRIANENC: Els liles a Alcobendas

El Sant Martí Adrianenc disputarà el seu sector a Alcobendas davant del BM Romade, BM Nava i l’equip amfitrió del BM Alcobendas.

Divendres: Sant Martí Adrianenc 28-29 BM Nava
Dissabte: Sant Martí Adrianenc - BM Romade
Diumenge: Academia BM Alcobendas - Sant Martí Adrianenc

- Consulta tots els Resultats (Sector F)

LES FRANQUESES: Els franquesins a València

La revelació del campionat de Catalunya, ll’AEH Les Franqueses, s'ha desplaçat a València, on jugarà contra l'URCI Almeria, CB Maristas ADEMUR i el conjunt amfitrió, el Levante UD BM Marni.

Divendres: Levante UD BM Marni 31-25 AEH Les Franqueses
Dissabte: Urci Almeria - AEH Les Franqueses
Diumenge: AEH Les Franqueses - CB Maristas Ademur

- Consulta tots els Resultats (Sector G)

Entrevistes