updated 6:35 AM CEST, Apr 1, 2017

ESTATALS CADET: Sant Quirze, en noies, Barça i Granollers, en nois, a la fase final

El Sant Quirze femení serà a la Fase final Foto: Cedida El Sant Quirze femení serà a la Fase final

Cap de setmana intens, amb vuit equips catalans en busca de la Fase final del Campionat d'Espanya Cadet. 

Els equips que buscaran aquest èxit amb el suport dels seus o ben lluny de casa són, l'Handbol Sant Quirze, BM Granollers, Amposta i Handbol Sant Vicenç, en categoria femenina, i Barça, Granollers, Fundació FCB i Carles Vallbona, en la masculina.

Sectors Cadet Femení (LINK RFEBM

Només l'EH Sant Quirze s'ha pogut classificar per a la fase final on l'acompanyaran Porriño, Ciudad Jardin Màlaga, Rocasa Gran Canaria, Malkaitz, San Sebastián de los Reyes, Pozuelo de Calatrava i Base Villaverde.

SECTOR C ERRENTERIA: EH SANT VICENÇ QUART DE GRUP

El tercer classificat del Campionat de Catalunya ha jugat a Errenteria a Euskadi i ha acabat quart de grup.

Divendres 20 a les 17:30: EH Sant Vicenç 33-35 Lizarreria (Navarra)
Dissabte 21, 16 hores: EH Sant Vicenç 20-27 Rocasa Gran Canària (Canàries)
Diumenge 22, 12 hores: Ereintza 26-23 EH Sant Vicenç 

SECTOR D (BURLADA): AMPOSTA QUART DE GRUP

El quart del Campionat de Catalunya s'ha desplaçat a Burlada (Navarra) i ha acabat quart del grup.

Divendres 20, 19 hores: Malkaitz de Burlada (Navarra) 27-22 Amposta
Dissabte 21, 17 hores: Aiala de Zarautz (Euskadi) 25-21 Amposta
Diumenge 22, 10 hores: Amposta 22-22 BM Colores (Aragó)

SECTOR E (SABADELL): HANDBOL SANT QUIRZE PRIMER DE GRUP

El segon classificat del Campionat de Catalunya, però primer de la fase regular, ha jugat al pavelló de l'OAR Gràcia a Sabadell i ha quedat primer després d'un partit dramàtic, amb empat aconseguit al darrer segon i s'ha classificat per a la fase final.

Divendres 20, a les 19 hores: Sant Quirze 33-28 Elgoibar (Euskadi)
Dissabte 21, a les 19:30 hores: Puig d'en Valls (Balears) 25-39 Sant Quirze
Diumenge 22, a les 10:30 hores: Sant Quirze 36-36 BM Algirós (Comunitat Valenciana)

SECTOR F (SAN SEBASTIAN DE LOS REYES): KH7 BM GRANOLLERS TERCER DE GRUP

El campió de Catalunya, però segon de la fase regular ha jugat a la Comunitat de Madrid, a San Sebastián de los Reyes i ha acabat tercer de grup.

Divendres 20, a les 20:30 hores: KH7 BM Granollers 28-31 Adesal La Fuensanta (Andalusia)
Dissabte 21, a les 20 hores: Morro Jable (Canàries) 19-21 KH7 BM Granollers
Diumenge 22, a les 11:45 hores: San Sebastián de los Reyes (Madrid) 33-21 KH7 BM Granollers

Sectors Cadet Masculí (LINK RFEBM)

En categoria masculina dos equips s'han classificat per a la fase final, el FC Barcelona i el BM Granollers, junt amb Carabanchel, Cajamar Almeria, Alcobendas, Alarcos Ciudad Real, Ademar León i Agustinos Alacant.

SECTOR C (ZARAUTZ): FUNDACIÓ FC BARCELONA SEGON DE GRUP 

El tercer classificat del Campionat de Catalunya ha jugat a Zarautz a Euskadi i ha acabat segon de grup darrere el BM Carabanchel.

Divendres 20, 17:30 hores:  Zarautz (Euskadi) 24-27 Fundació FCB 
Dissabte 21, 10:30 hores; BM Carabanchel (Madrid) 32-24 Fundació FCB
Diumenge 22, 10:30 hores: Fundació FCB 27-26 Colindres (Cantàbria)

SECTOR D (ZARAGOZA): KH7 GRANOLLERS PRIMER DE GRUP

El segon classificat del Campionat de Catalunya ha jugat a Saragossa i ha acabat primer classificant-se per a la fase final.

Divendres 20, 18 hores: BM Granollers 39-28 Urduliz (Euskadi)
Dissabte 21, 20:30 hores: Petrer (Comunitat Valenciana)20-44 BM Granollers
Diumenge 22, 12 hores: Corazonistas (Zaragoza) 20-35 BM Granollers

SECTOR E (BARCELONA): FC BARCELONA LASSA PRIMER DE GRUP

El primer classificat del Campionat de Catalunya ha jugat a casa a la Ciutat Esportiva Joan Gamper i ha acabat primer classificant-se per a la fase final.

Divendres 20, 18 hores: FC Barcelona 51-11 Mata de Jonc (Balears)
Dissabte 21, 18 hores: FC Barcelona 57-23 KNET Calasancio (Madrid)
Diumenge 22, 13 hores: FC Barcelona 37-27 Anaitasuna (Navarra)

SECTOR H-II: AE CARLES VALLBONA SEGON DE GRUP

El quart classificat del Campionat de Catalunya ha jugat a Almeria acabant segon de grup darrere el Cajamar Almeria.

Divendres 20, 18 hores: At. Valladolid (Castella Lleó) 32-36 AE Carles Vallbona
Dissabte 21, 20 hores: At. Valladolid (Castella Lleó) 33-38 AE Carles Vallbona
Diumenge 22, 12:30 hores: AE Carles Vallbona 31-35 Cajamar Almeria

Entrevistes